Університет

Особливості організації навчального процесу на 2020/2021 н.р.

Саме таку тему мала он-лайн зустріч  із нашими студентами. Учасниками обговорення стали: проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Валерій Сорока, проректор з науково-педагогічної, методичної та виховної роботи Олег Лагоднюк, завідувач навчально-методичного відділу Наталія Ковальчук, директор навчально-наукового центру незалежного оцінювання.

Федір Швець,  директор інформаційно-обчислювального центру Віталій Назарук та  начальник відділу якості освіти Віктор Корбутяк.

Розпочав  он-лайн захід  Валерій Сорока, який  зазначив, що навчальний процес  в університеті відбуватиметься  відповідно до рекомендацій МОН і МОЗ.  Для різних курсів  навчання починатиметься в різні періоди і матиме різні форми: очну, дистанційну та змішану. Так, другі та четверті курси розпочали навчання з першого вересня, студенти шостого курсу трішки раніше - переддипломною практикою, а перші, треті та п’яті курси – 14 вересня. Для першокурсників запропоновано кілька форм навчання. Перша передбачає лекційні заняття в аудиторіях, практичні і лабораторні – в академгрупах. Друга: змішаний тиждень чи змішаний день, коли лекційні заняття відбуваються в одні дні чи тижні, а практичні, семінарські  та  лабораторні – в інші. Рекомендовано для других та третіх  курсів. Третя форма навчання – он-лайн. Рекомендована для четверто- та  п’ятикурсників. В той же час третя форма навчання не заперечує очного навчання, там  де є така потреба та необхідність. Окрім того, потрібно зважати на поділ України та Рівненщини зокрема  на епідемічні зони, які  змінюються кожних два тижні. Залежно від того, в якій зоні перебуває студент, такі умови навчання на нього поширюються.  Із  наказом ректора «Про особливості організації навчального процесу 2020/2021 можна ознайомитися за посиланням.

У свою чергу Олег Лагоднюк підкреслив  успішний п’ятирічний  досвід університету  з використання інформаційних електронних сервісів під час навчання.  Зокрема,  навчальної  платформи  Moodle, мобільного додатка «Мій НУВГП» та платформи Google for Education. До слова, вже зараз в  університеті  впроваджується новий сервер  для навчання. Окрім того, Олег Анатолійович розповів про «О тиждень» та особливості поселення в гуртожитки.  Всю інформацію щодо «О тижня!» можна знайти у вкладці «Абітурієнт» на сайті університету, а стосовно поселення в гуртожитки – на банері головної сторінки сайту.

Наталія Ковальчук  відмітила, що свій  розклад кожен студент може дізнатися як на офіційному сайті університету, так і переглянути у мобільному додатку «Мій НУВГП». В той же час Наталія Сергіївна  підкреслила, що в один і той же день очне і дистанційне навчання неприпустиме. Викладач повинен заздалегідь  - за 24 год. повідомити про зміну  форми заняття, а деканати ще раз переглянути і зробити  розклади  максимально зручними. Окрім того, якщо студент не зміг з будь-яких причин з’явитися на заняття, він  може переглянути пропущений  матеріал  на платформі Moodle, де викладач повинен його розмістити.

Більш детально про  навчальну платформу Moodle, особливості роботи в ній, модульний та підсумковий контроль, їх строки, оцінювання, перездачу іспитів та повторне вивчення дисциплін говорив  Федір Швець.

Що стосується якості освіти під час карантинних обмежень, як відмітив Віктор Корбутяк, пріоритетними  тут є студентоцентриський підхід, інформаційна відкритість, зміст навчання, неформальна та інформальна освіта.

Наостанок, про інформаційні технології для навчального процесу, які  вже застосовуються  в університеті  та  незабаром впроваджуватимуться, розповів  Віталій Назарук. А всю он-лайн зустріч можна переглянути  за посиланням.

Наталія Пархомчук,
відділ зв’язків із громадськістю