Українська наукова діаспора/Ukrainian Science Diaspora

За підтримки Міністерства освіти і науки України Радою молодих учених при Міністерстві освіти і науки України та Ініціативою «Офіс підтримки вченого» розпочато ініціативу «Українська наукова діаспора/Ukrainian Science Diaspora», метою якої є сприяння співпраці представників української наукової діаспори та українських вчених, які працюють в іноземних закладах вищої освіти, наукових установах, лабораторіях тощо, з науковими установами та закладами вищої освіти України.

Передбачається, що реалізація ініціативи «Українська наукова діаспора/Ukrainian Science Diaspora» сприятиме:

- інституційній співпраці між українськими і зарубіжними ЗВО та науковими установами;
- зміцненню згуртованості українців за кордоном для реалізації ідей, пов’язаних зі повоєнним відновленням через розвиток науки;
- покращенню іміджу української науки в світі;
- налагодженню ефективного нетворкінгу в різних галузях науки як в середині української наукової діаспори, так і між її представниками та науковцями в Україні;
- організації менторства з боку представників української наукової діаспори, які давно проживають за кордоном;
- підвищенню видимості наукової діяльності членів спільноти;
- започаткуванню та реалізації благодійних проєктів.

Планом заходів ініціативи «Українська наукова діаспора/Ukrainian Science Diaspora» передбачено:

- визначення потреб українських науковців для подальшої розробки політики з їхньої підтримки;
- залучення української наукової діаспори до діалогу та спілкування між собою, з науковцями, які залишилися в Україні;
- консультації щодо створення осередків українських наукових спільнот у різних країнах та підтримка їх діяльності;
- створення мапінгу української наукової діаспори та бази даних тих науковців, які могли б брати участь у спільних ініціативах у майбутньому.

Зацікавленим українським науковцям, які наразі перебувають за кордоном, пропонується заповнити наступну форму

Представники наукової діаспори і наукові та науково-педагогічні працівники закладів вищої освіти та наукових установ України, які продовжують свою діяльність за кордоном, можуть долучатись до вже створеного телеграмканалу https://t.me/UkScDs, а також до сторінки у Facebook.

Також інформуємо, що 22 березня 2023 року з 15-00 до 18-00 відбудеться захід «Українська наукова діаспора» в рамках ІІ-конференції Рік війни: вплив на науку та підтримуючі ініціативи, яка організована International Science Council (ISC) and All European Academies (ALLEA).

Зареєструватися можна тут

За додатковою інформацією можна звертатись до Євгенії Поліщук (Рада молодих учених при Міністерстві освіти України/Офіс підтримки вченого - Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.) та Зої Петренко (керівник експертної групи з питань розвитку науки директорату науки та інновацій МОН - Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.).

Читайте нас також у соціальних мережах:

Схожі оголошення за тематикою

Коментарі (0)

Середня оцінка 0 з 5 згідно 0 голосів
Коментарі відсутні

Залиште свій коментар

1. Залишити коментар як гість. Зареєструватися або авторизуватися.
Rate this post:
0 Characters