Конкурс творчих робіт - Філософське есе

Як віднайти в собі внутрішню міць, щоб приймати виклики життя? Куди рухається світ? Як впоратись із хаосом?

Кафедра філософії Національного університету водного господарства та природокористування, запрошує студентів, долучитись до творчого конкурсу філософського есе, який проводиться в рамках відзначення Всесвітнього дня філософії за регламентом ЮНЕСКО та з нагоди 300 літнього ювілею українського філософа Григорія Сковороди. Людей робить людьми тільки дух і духовність. Попри війну, попри зруйнування національно-літературного меморіалу мислителя московськими ракетами – знаємо, шануємо, плекаємо.

Загальним предметом для рефлексій пропонуємо вислови притчевої та афористичної творчості відомого українського філософа, поета, що є духовим диханням нації. Він жив у час знищення всіх ознак української держави, але саме він сказав:   «Всяк мусить пізнати свій народ і в народі себе» Г. Сковорода

ТЕМАТИКА

1. «Немає нічого небезпечнішого за підступного ворога, але немає нічого отруйнішого від удаваного друга»
  2. «Що є свобода? Добро в ній яке? Кажуть неначе воно золоте...»
  3. «Невидиме сильніше за видиме і видиме залежить від невидимого»
  4. «Світло бачиться тоді, коли світло в очах»
  5. «Істинна людина – то серце в людині»
  6. «Недостатньо, щоб сяяло світло денного сонця, коли світло голови твоєї затьмарене»
  7. «Збери всередині себе свої думки, і в собі самому шукай справжніх благ»
  8. Що дає основу? –Любов. Що творить? – Любов. Що зберiгає? – Любов. Що дає насолоду..?
  9. «Кожен є тим, чиє серце в нім, Всяк єсть там, де серцем сам»
  10. «Якщо хочеш виміряти небо, землю і моря, перш виміряй себе самого. Відповідно пізнай самого себе, віднайди самого себе і віднайди людину – все це одне значить»…
  11. «Всяк мусить пізнати свій народ і в народі себе»

Обсяг – 2 ст. друк. А-4 (А4, поля  – 2 см., вирівнювання по ширині, шрифт  – 14, інтервал  – 1,5).

Усім бажаючим взяти участь у конкурсі слід подавати своє есе на елект. адресу кафедри філософії та культурології НУВГП Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. до 12 листопада 2022 року. Тел. для довідок 097 472 2005.

Найкращі роботи будуть опубліковані на сайті кафедри філософії. Переможці конкурсу будуть відзначені сертифікатами.

Читайте нас також у соціальних мережах:

Схожі оголошення за тематикою

Коментарі (0)

Середня оцінка 0 з 5 згідно 0 голосів
Коментарі відсутні

Залиште свій коментар

1. Залишити коментар як гість. Зареєструватися або авторизуватися.
Rate this post:
0 Characters