В кінці року прийнято підбивати підсумки. Ось і кафедра водної інженерії та водних технологій наводить перелік придбаного за останній час обладнання, яке застосовується в навчальному процесі, зокрема за спеціальністю 194 Гідротехнічне будівництво, водна інженерія та водні технології.
Метеостанція MISOL WH1080 – це сучасний прилад, призначений для вимірювання основних метеорологічних параметрів: температури повітря, відносної вологості, атмосферного тиску, швидкості і напрямку вітру, кількості опадів.
Метеостанція складається з метеорологічного сенсора, який встановлюється на вулиці, і дисплея, на якому відображаються отримані дані: швидкість вітру, напрямок, кількість опадів, атмосферний тиск, температура та вологість повітря (зовні та в приміщенні), а також відображаються параметри з розрахунковими даними: індекс холоду та тепла, точка роси.
Для вимірювання вологості ґрунту за кондуктометричним методом застосовують вологомір PMS710.
Для вимірювання вологості ґрунту визначають Тензіометри – це тестери, що вимірюють силу поверхневого натягу в прикореневій зоні рослини, значення якого прямо пропорційно відсотковому вмісту води в субстратах. Серед придбаних є тензіометр стандартний AQUAMETER ECO Т та тензіометр професійний AQUAMETER PRO TM (mini).
Для встановлення тензіометрів AQUAMETER та відбору зразків ґрунту для аналізування придбано ручний бур - пробовідбірник AQUATEC Hand Drill.
Для проведення цифрового аналізу параметрів ґрунту придбано Аналізатора ґрунту DL-1835, який забезпечує простий і зручний спосіб отримання необхідних вимірювань для забезпечення оптимального росту та розвитку рослин. Показники родючості: 0–2 – низька родючість; 3–7 – нормальна родючість; 8–9 – підвищена родючість.
Щільномір (пенетрометр) ґрунту «ЛАН-М» - є зручним та функціональним приладом, за допомогою якого досліджують щільність ґрунту перед початком його обробки. Виріб виготовлений з дотриманням міжнародних стандартів якості ASAE S313.3. та не поступається більш дороговартісним аналогам зарубіжних брендів. Щільномір допомагає швидко та точно визначити проблему ущільнення ґрунту на полях, дослідити глибину розташування ділянок ущільнення (відома серед аграріїв «плужна підошва»). Своєчасна діагностика проблеми дозволяє вжити невідкладних заходів та отримати великі врожаї.
Придбано й ряд приладів для виконання аназу параметрів водних ресурсів.
Ezodo Е7200 –багатофункціональний прилад, який об'єднує в собі 5 приладів високої точності: рН метр, ОВП-метр, кондуктометр, солемір, термометр.
З даним приладом можна легко зробити первинний аналіз рідин в польових умовах. Є автокомпенсація температури. Контроль вищеперелічених параметрів води (особливо рН, ОВП і загального солевмісту) дає загальне уявлення про якість води. В комплекті солеміру Ezodo E7200: вимірювальний блок, pH-електрод, ОВП-електрод, TDS-електрод, калібровочні розчини (3 шт.).
Лабораторний pH-метр XS pH 60 VioLab + 201T (з електродом 201T) - виконує автоматичне калібрування рівня pH до 3 точок за допомогою буферів США і NIST та ручне калібрування до 2 точок, визначених користувачем. Автоматичне калібрування окислювально-відновного потенціалу ОВП (ORP) здійснюється по одній точці. Функції GLP: дата і час, відображення даних про калібрування та встановлення терміну дії калібрування. Ручний та автоматичний реєстратор даних pH 60 VioLab 201T з можливістю завантаження даних на ПК через мікро USB. Також є можливість підключення до принтеру через роз’єм RS232.
Програмне забезпечення Data Link дає змогу дистанційно керувати приладом безпосередньо у режимі вимірювання, відображати всю інформацію, яка стосується приладу й калібрування, виконувати експорт результатів (у форматі Excel і PDF) та відображати вимірювання у вигляді таблиць і графіків. Програмне забезпечення Data Link вільно завантажується з www.giorgiobormac.com.
Обладнання придбано в рамках виконання держбюджетних тем: 1) «Забезпечення продовольчої безпеки країни у воєнний та повоєнний періоди шляхом інтенсифікації агровиробництва на меліорованих землях Полісся» (науковий керівник – д.т.н., проф. Рокочинський Анатолій Миколайович); 2) Молодіжна НДР «Підвищення загальної еколого-економічної та ресурсної ефективності зрошуваних та осушуваних земель України у воєнний та повоєнний періоди» (науковий керівник – д.т.н., проф. Волк Павло Павлович). 3) НТР «Розроблення ресурсозберігаючих технологій для підвищення рівня агровиробництва на меліорованих землях Українського Полісся» (науковий керівник – д.т.н., проф. Рокочинський Анатолій Миколайович).
Інформацію підготував С. Клімов за матеріалами, наданими завідувачем кафедри водної інженерії та водних технологій д.т.н., проф. Турченюком В.О.