Ваучер на навчання від центру зайнятості

Ваучер – документ встановленого зразка, що дає особі відповідно до Закону України «Про зайнятість населення» право на підготовку за іншою спеціальністю, підготовку на наступному рівні освіти, спеціалізацію, підвищення кваліфікації у закладах освіти чи у роботодавця.

Ваучер на навчання видається центрами зайнятості особам, які не зареєстровані в центрах зайнятості як безробітні, та відповідають певним вимогам, а саме:

І. Вік – особи, старше 45 років:

- страховий стаж – не менше як 15 років;

- професійна (професійно-технічна), фахова передвища або вища освіта;

- не досягли встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» пенсійного віку;

- не зареєстровані в центрі зайнятості як безробітний;

- не проходили протягом останніх трьох років перепідготовку за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття;

- не отримували ваучер раніше.

ІІ. Особи звільнені з військової служби (крім військовослужбовців строкової служби), служби в органах внутрішніх справ, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, органів і підрозділів цивільного захисту, податкової міліції або Державної кримінально-виконавчої служби України у зв’язку із скороченням чисельності, штату або за станом здоров’я:

• вислуга не менше 10 років;
  • професійна (професійно-технічна), фахова передвища або вища освіта;
  • не досягли встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» пенсійного віку;
  • не набули права на пенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб";
  • не проходили протягом останніх трьох років перепідготовку за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття;
  • не отримували ваучер раніше;

ІІІ. Особи, звільнені з військової служби після участі у проведенні антитерористичної операції,  здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України:

• професійна (професійно-технічна), фахова передвища або вища освіта;
  • звернулися протягом трьох років з дня звільнення з військової служби після участі у проведенні АТО (ООС);
  • не отримували ваучер раніше;

ІV. Внутрішньо переміщені особи:

1. Особи з інвалідністю:
  • не отримували ваучер раніше;
  • не проходили протягом останніх трьох років перепідготовку за рахунок коштів Фонду державного соціального страхування на випадок безробіття;
  • маєте професійну (професійно-технічну), фахову передвищу або вищу освіту.

VІ. Особи, які у період воєнного стану в Україні або окремих її місцевостях під час служби, трудової та іншої діяльності, проживання на відповідній території отримали поранення, контузію, каліцтво або захворювання:

• маєте професійну (професійно-технічну), фахову передвищу або вищу освіту.

VІІ. Особи, які позбавлені особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, після їх звільнення:

• не отримували ваучер раніше;
  • не проходили протягом останніх трьох років перепідготовку за рахунок коштів Фонду  державного соціального страхування на випадок безробіття;
  • маєте професійну (професійно-технічну), фахову передвищу або вищу освіту.

В Інституті післядипломної освіти НУВГП ви зможете отримати вищу освіту за другим (магістерським) рівнем, скориставшись ваучером, за такими  акредитованими спеціальностями:

017  Фізична культура і спорт

242  Туризм і рекреація

263  Цивільна безпека

274  Автомобільний транспорт

Вартість ваучера встановлюється в межах вартості навчання, але не може перевищувати десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого законом.

Оплата ваучера здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття виходячи з його фінансових можливостей.

У разі, коли вартість навчання в закладі освіти перевищує максимальну вартість ваучера, особа або роботодавець можуть здійснити оплату різниці вартості навчання.

Чекаєм вас на навчання в Інституті післядипломної освіти, де ви зможете отримати потрібну та якісну освіту!

Довідки за телефоном: (096) 471 02 73, Лозіна Лариса Георгіївна