Здобутки кафедри економіки підприємства і міжнародного бізнесу

У рамках проєкту Erasmus+Jean Monnet Chair студенти  пройшли курс міжнародної сертифікованої програми «Сталий, інклюзивний та смарт розвиток в контексті децентралізації: досвід ЄС».

Вітаємо здобувачів магістерського рівня освітніх програм «Економіка підприємства» і «Міжнародні економічні відносини», а також бакалаврського рівня «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність», з отриманням сертифікатів, які засвідчують успішне завершення ними навчального курсу з сертифікованої програми-тренінгу «Сталий, інклюзивний та смарт розвиток в контексті децентралізації: досвід ЄС», яка реалізована в рамках проєкту Erasmus+ Jean Monnet Chair.

Координатор проєкту «Сталий, інклюзивний та розумний розвиток умовах децентралізації: досвід ЄС», професор Жана Моне, експерт з питань сталого розвитку, очільниця Лабораторії проектів та ініціатив – доктор економічних наук, професор Павліха Наталія Володимирівна.

У змішаному форматі (онлайн+офлайн), з використанням платформи Zoom протягом 31 жовтня–9 грудня слухачі навчилися розробляти стратегію та проєкти сталого, інклюзивного, смарт-розвитку на рівні країни, регіону, громади, бізнесу; аналізувати індикатори й індекси сталого, інклюзивного, смарт-розвитку; здійснювати стратегічне управління та планування, в тому числі управління проєктами та змінами, запобігання корупції. Під час навчання студенти ознайомились з сучасною парадигмою сталого, інклюзивного, смарт-розвитку; історією її становлення; глобальними цілями сталого розвитку; дослідили аспекти європейської інтеграції; вивчили європейські практики децентралізації; децентралізація в контексті європейських реформ; сталий розвиток і самозабезпечення громади; муніципальний менеджмент; державна мова; комунікація та взаємодія; запит на євроінтеграцію та досягнення цілей сталого розвитку в економічному полі громад; інклюзивність. Заняття супроводжувались цікавими презентаціями, дискусіями, обміном думок щодо прогресу з імплементації Угоди про асоціацію з ЄС, адаптації українського законодавства до європейського в умовах повномасштабної війни російської федерації проти України, впровадження інноваційних перетворень в Україні у напрямі сталого розвитку.

Алла Жемба, доцент кафедри економіки підприємства та міжнародного бізнесу