Участь проф. кафедри обліку і аудиту Зубілевич С.Я. у програмі Світового банку PULSAR

5 -7 червня 2024 року в м. Ульцинь (Чорногорія) відбувся черговий захід регіональної програми Світового банку PULSAR.

У програмі, яка розпочалася ще 2017 року, беруть участь представники міністерств фінансів, університетів і професійних організацій таких країн: Албанія; Вірменія; Азербайджан; Боснія і Герцеговина; Грузія; Косово; Молдова; Чорногорія; Північна Македонія; Сербія; Україна та ін. Партнерами програми є Австрія, Швейцарія та Світовий банк, які надають інституційну підтримку для його реалізації та ресурси, необхідні для його діяльності.

Програма PULSAR підтримує вдосконалення бухгалтерського обліку в державному секторі (PSA) та концепції фінансової звітності відповідно до міжнародних стандартів та відповідно до передових практик, для вдосконалення підзвітності, прозорості та ефективності діяльності державного управління.

Основні завдання заходу були зосереджені на таких аспектах:

• дослідженні і обговоренні зв’язку між менеджментом, інвестиційним менеджментом та фінансовим обліком у державному секторі;
  • вивченні і обговоренні ролі внутрішніх і зовнішніх аудиторів у підтримці реформ обліку в державному секторі;
  • ознайомленні з останніми новинами та розробками Ради з Міжнародних стандартів бухгалтерського обліку в державному секторі;
  • презентації ключових результатів та висновків останнього спільного інформаційного продукту PULSAR і Корейського інституту державних фінансів (KIPF) під назвою «Наслідки звітності про сталий розвиток для обліку в державному секторі (PSA)»;
  • обговоренні наступних кроків для спільнот з освіти (EduCoP) і фінансової звітності (FinCoP).

К.е.н., проф. кафедри обліку і аудиту Зубілевич С.Я. є учасником програми з дня її заснування. Рекомендацію до участі в програмі вона отримала від Федерації професійних бухгалтерів та аудиторів України. Отримана інформація використовується Зубілевич С.Я. при викладанні таких дисциплін як «Міжнародні стандарти фінансової звітності», «Облік і фінансова звітність за міжнародними стандартами», «Міжнародні стандарти звітності про сталий розвиток», керівництві кваліфікаційними роботами магістрів.