Робота Школи Доброго врядування успішно триває

15 лютого 2022 року в межах Школи доброго врядування та наукової роботи кафедри ДУДІД відбулися зустрічі щодо бюджетної децентралізації та формування бюджету територіальних громад. Ментор – професор Якимчук А.Ю.

Гостями заходу були:

Ірина Кондратюк, радниця з питань муніципальних фінансів й управління Програми «ULEAD з Європою» в Рівненській області.

Тематика: «Місцеві бюджети. Використання коштів державного фонду регіонального  розвитку. Гендерно-орієнтований підхід в бюджетному. Механізми запровадження громадського бюджету».

Оксана Краплич, проектний менеджер Білокриницької сільської ради, наш випускник магістратури ПУА – Вячеслав Шкабара, заступник голови Білокриницької ТГ. Поговорили про те, як формується бюджет проекту в територіальній громаді (на прикладі Білокриницької ТГ), основні показники бюджету ТГ-2021.

Оксана Турчинська, заступник начальника Національної служби посередництва і примирення в Рівненській області.Тематика: «Вирішення трудових спорів в умовах децентралізаційної реформи».

З 2015 року в Україні бюджетна децентралізація дозволяє громадам розподіляти бюджет відповідно до потреб жителів громади. Є надія, що після завершення цього процесу буде налагоджено стабільну роботу лікарень, амбулаторій, шкіл, дитячих садочків, соціальних установ, бібліотек та навести лад у всіх майнових питаннях. Показники бюджету стали більш прозорими. Про це свідчить «Дашборд «Бюджети територіальних громад України» підготовлений групою експертів Офісу підтримки реформ для візуалізації основних  показників виконання бюджетів територіальних громадь у вигляді інформаційно-аналітичної панелі. Відзначено інші ресурси – портали openbudget.gov.ua, Спроможність громад 2021 (arcgis.com), що містять відкриті дані фінансове забезпечення територіальних громад України.

.