Культура — це пульс нації. Адже культура — це про традиції та сенси, а також готовність працювати з сучасними викликами. Як зазначив французький філософ Жак Марітен, «філософія змушує згадати про вищу користь тих речей, які стосуються не засобів, а мети». Бути студентом-культурологом — це жити культурою, досліджувати минуле, творити сучасне і прокладати шлях у майбутнє.
В умовах війни культура стає потужним засобом боротьби, вираженням ідентичності та збереженням духовної сили. Саме таку філософію сповідують студенти Національного університету водного господарства та природокористування, що навчаються за освітньо-професійною програмою «Креативна та цифрова культура» й доводять, що культура — це стиль життя, а не лише дисципліни в заліковці.
Бути культурологом — означає бути у вирі подій. Університетські проєкти відкрили перед студентами нові можливості: вони проходять навчання на тренінгах з проєктного менеджменту у культурній сфері, знайомляться з грантовими програмами та долучаються до їх реалізації.
- Культурні проєкти Гончаренко центру — тренінг із проєктного менеджменту у сфері культури.
- Тренінг «Гранти для культури. Нові можливості» у межах проєкту «Стратегія розвитку культури Рівного».
Студенти кафедри долучаються до проєктів, які відкривають нові межі традицій та сучасних тенденцій:
- Зустріч-практикум:«Мрії, цілі та покликання»та Семінар-практикум «Фото та відео: традиція і сучасність» проведений з метою активізації роботи керівників фото-відео студій і гуртків, а також підвищення фахової кваліфікації працівників галузі культури громад області.
- Онлайн-дебати:«Культурологія як ризикований проєкт: ревізія постколоніального досвіду» та «Культурологічні дебати»
- Етно-арт майстер-класи:у межах культурних ініціатив відбулися творчі зустрічі з майстринями в рамках проектів: «Лялька-мотанка» та «Великодня писанка»
- Фестивалі, що об’єднують традиції та сучасність:«Музейні гостини» та «Ліра –фест» де студенти стали частиною команди фестивалю, допомагаючи з медійним супроводом, організацією та популяризацією традицій.
- «Етно. Гастро. Майстерня» – студенти долучились до проєкту, творчої лабораторії «Жива спадщина» спрямованого на збереження й популяризацію автентичних поліських кулінарних традицій та розвиток гастрономічного туризму.
- Мовний флешмоб: до Дня європейських мов студенти організували захопливий захід, що популяризує багатомовність. «Одна мова – це коридор, дві – це всі відкриті двері», – наголошували учасники, мотивуючи вчити мови та відкривати нові горизонтиможливостей.
- Екскурсійна діяльність: «Екскурсія однією вулицею»міста Рівного та вояж до Сучасного музею мистецтв, де студентам пощастило поспостерігати за роботою митця Петра Антипа над створенням найбільшої картини у світі! Амбітний проект Музею сучасного мистецтва Корсаків.
На кафедрі філософії та культурології активно розвивається студентська наукова діяльність. Студенти беруть участь у міжнародних та всеукраїнських конференціях, олімпіадах, конкурсах і круглих столах. Щороку організовуються олімпіади з філософії та культурології, тематичні заходи, створюються наукові публікації.
Особливу увагу кафедра приділяє міждисциплінарним ініціативам: працюють студентські наукові гуртки, філософський кіноклуб та естетично-мистецький гурток. Молодь демонструє високий рівень підготовки, отримуючи призові місця у наукових проєктах та конкурсах. Щорічно кафедра організовує Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Людина у світі духовної культури», яка збирає молодих науковців з різних регіонів України. За результатами конференцій видаються збірники, що містять глибокі дослідження актуальних філософських та культурологічних проблем.
Молодь творить історію сьогодні – приєднуйтесь до наших проєктів!
Тетяна КОБЕРСЬКА, доцент кафедри філософії та культурології