Інновації у навчальному процесі кафедри менеджменту

Впродовж  першого семестру у рамках вивчення дисципліни «Вступ до спеціальності»  студенти мали можливість послухали цикл лекцій від  успішних менеджерів регіону.

Перша лекція.

12 жовтня 2020 року на кафедрі менеджменту було поведено лекцію в онлайн-режимі з дисципліни «Вступ до спеціальності» для студентів І-го курсу освітньої програми

«Менеджмент» із запрошенням роботодавця, успішного менеджера Сергія Тимчаюка.

Коротке досьє про лектора.

Освіта: вища, спеціальність «Економіка підприємства», Національний університет водного господарства та природокористування.

Кар’єрний шлях Тимчаюка С.І:

• викладач кафедри менеджменту НУВГП;
  • робота на управлінських посадах в Німеччині;
  • Голова Млинівської райдержадміністрації;
  • Генеральний директор офіційного дилера корпорації «Toyota» в м. Рівне (стажування в Японії);
  • директор підприємства ТОВ «БЕПАС ЕНЕРГО» (м. Рівне) на тепер.

У ході лекції, на реальних прикладах, було розкрито особливості та проблеми реалізації європейського, японського та вітчизняного менеджменту. Лектор розкрив компетенції нинішнього успішного менеджера:

• знання іноземних мов;
  • постійна самоосвіта та професійний розвиток;
  • вміння працювати з людьми.

Дав поради:

• писати резюме так, щоб зацікавити роботодавця своєю персоною і бути запрошеним на співбесіду;
  • вчитися тонкощам менеджменту на виробництві під час навчальних та виробничих практик і поєднувати навчання із тимчасовим або постійним працевлаштуванням;
  • шукати шляхи удосконалення технологічних процесів та їх презентувати адміністрації.

На завершення лекції студенти Дана Красько, Олександр Мільчак, Олександра Ситенко задавали питання лектору і подискутували на злободенні теми та проблеми вітчизняного менеджменту.

Сподіваємося, що проведена зустріч була вдалою і корисною як для студентів, так й для викладачів кафедри менеджменту.

Чекатимемо студентських відгуків від такого формату організації та проведення навчального процесу!

Друга лекція

26 жовтня 2020 року студенти спеціальності “Менеджмент”, що розпочали здобувати бакалаврський рівень освіти, мали можливість на лекції “Особливості компетентнісного підходу для оцінки ділових якостей фахівця-випускника ВЗО” з дисципліни “Вступ до спеціальності” ознайомитися із трендами розвитку регіонального ринку праці, візією, місією, цілю, основними видами послуг, що надаються державною службою зайнятості.

Варто зазаначити, що лектор Голуб В.П. в.о. відділу організації профорієнтації Рівненського обласного центру, наголошував, що служба служба зайнятості в нинішніх умовах суттєво модернізувала свою діяльність. Саме у ній дають можливість клієнтам пізнати сильні і слабкі сторони, пізнати себе більше, знайти роботодавця, адаптувати знання до потреб роботодавця. Тепер у службі працюють консультанти роботодавця та кар’єрні радники. Платформа “Моя професія” дає можливість оцінити особі професійні інтереси, здібності та психолгічний портрет.

Окрім того, лектор дав поради студентам здобуття успіху на ринку праці:

1. формувати резюме;
  2. найширше розміщувати резюме, якомога на більшій кількості ресурсів;
  3. користуватися сервісами служби;
  4. уже наближати себе до практичних речей. Шукати можливості практики та стажування часткового поєднання навчання і роботи;
  5. будувати особистий план працевлаштування.

До речі, лектор випускник нашого університету, має досвід роботи в державній структурі - Управлінні молоді ОДА, регіональному бізнес-центрі, вищому закладі освіти.

Третя лекція

Як можна вдало поєднати навчання і практику демонстрував Олег Ліп'ятський!

9.11.2020 у рамках дисципліни "Вступ до спеціальності" ст.1курсу мали нагоду почути про професійний шлях і здобутки ст.гр.МОіАМ-61 Олега Лип'ятського.

Він розповів:

• Як обирав спеціальність?
  • Що таке менеджмент і хто є менеджером?
  • Як поєднував навчання і роботу?
  • Як здобував практичний досвід?
  • У яких сферах і на яких посадах працював?
  • Як трансформував своє відношення до навчання?
  • Як займався науковою діяльністю?
  • Як обрав і готує до захисту магістерський проект?

Коротко про його результати практичної роботи на тепер:

• найманий працівник;
  • має власну справу;
  • управляє бізнес-проектом.
  • і звісно має амбітні плани на майбутнє!

Бажаємо щиро Олегу їх реалізувати!

Кількість запитань в чаті та заданих особисто студентами   свідчить про цікавість студентів до такого формату  навчання. На всі питання Олег дав відповіді, щиро ділився власним досвідом, давав поради студентам бути активними, діяти і  помірно ризикувати. Маємо гарні враження про спільну працю.

Організатори заходу:

• Леонід Кожушко
  • Людмила Безтелесна
  • Руслан Костюкевич

Четверта лекція

Чи існують можливості працевлаштування майбутніх менеджерів у Рівному?

Як і що треба знати і вміти, щоб ними скористатися?

Про це розповів на зустрічі зі студентами Андрій Хмельник, виконавчий директор громадської спілки   Rivne IT clucter Андрій Хмельник, випускник спец."Менеджмент" 2002 р.

Він розповів про свою кар'єру, діяльність і масштаби іt  бізнесу в Рівному, Україні та світі, призначення та діяльність Рівненського кластеру, перелік нетехнічних  професій ІТ, які потребують професійних менеджерів, доцільність здобуття магістерської освіти і ведення наукової роботи, контакти для співпраці.

Дав поради студентам щодо здобуття успіху. Зауважив, що головне завдання студентів - навчитися вчитися. Особливо активні студенти на зустрічі Яна Ольшанська, Світлана Корчевська, Інна Миронюк.

Організатори заходу:

• Леонід Кожушко