Проектування в історично сформованому середовищі

Design in a historically formed environment

Формування якісного архітектурно-містобудівного середовища здійснюється в контексті діалогу сучасних будов з традицією місця, культурною та історичною спадщиною. Процес проектування супроводжується прийняттям обґрунтованих функціональних та образно-стилістичних рішень з врахуванням історичного та просторового аспекту, масштабу існуючої забудови. Важливим є вміння критично аналізувати історично сформовану містобудівну ситуацію за критеріями ландшафтних, композиційно-просторових, функціональних особливостей, відповідності вимогам міжнародних норм та національного законодавства. У результаті вивчення даної дисципліни здобувач пропрацьовує алгоритм проектування об’єктів в історично сформованому середовищі, досліджує методи передпроєктного аналізу та проектних розробок в галузі проектування і реконструкції історичного середовища, засвоює законодавчу та нормативну базу охорони та реконструкції історичної забудови. Метою навчальної дисципліни є ознайомлення здобувачів з методологією проектування в історичному середовищі, а також з визначними архітектурними реалізаціями, здійснених відповідно до міжнародного та національного законодавства в галузі охорони культурної спадщини Завдання навчальної дисципліни: засвоєння студентами основ законодавства, наук методики проектування в історично сформованому середовищі; ознайомлення з концепціями та підходами стосовно архітектурно-просторового, композиційного розвитку історичного сформованого середовища та його елементів; засвоєння сучасних методів та прийомів реконструкції історичної забудови.