Проект ревіталізації міського кварталу (КР)

Design of city quarter revitalization

Ревіталізація є складовою стратегії розвитку міста. Для архітектури та містобудування – це можливість переоцінити занедбані райони та об’єкти, відновити їх зі старим або новим призначенням. Промислові території можуть стати комфортним житлом, комерційними приміщеннями, розважальними комплексами, індустріальними парками тощо. Також ці об’єкти можуть покращити якість життя у певних районах міст. Під ревіталізацією розуміють комплексний процес відновлення урбанізованої території, яка піддалась процесу структурної деградації, спричиняючи кризовий стан, що робить неможливим або суттєво ускладнює нормальний економічний і суспільний розвиток цієї території. Території колишньої промислової забудови є складними просторовими структурами, що характеризуються найчастіше нераціональним використанням земельних ресурсів, невпорядкованістю забудови, відсутністю елементів озеленення та благоустрою, а також негативним впливом на навколишнє середовище. Мета виконання курсової роботи – ознайомлення студентів з функціонально-планувальними, композиційно-просторовими, ергономічними вимогами до ревіталізації міських територій, окремих об’єктів у їх складі, їх реконструкція та ув’язка з існуючим міським середовищем для комфортного та сучасного використання.