15-17 листопада кафедра туризму та готельно-ресторанної справи разом з туристичним клубом «Азимут» організували до дня студента виїзний семінар (триденний тур у Карпати). Учасниками заходу студенти ННІАЗ з академічних груп ТУР-11, ЕКО-11, ГРС-11, ТЗ-22, ГРС-21, ТУР-21, АГР-31, ГРС-31, ГРСз31, АГР-41, ТУР-51м.
Програма туру:
15 листопада. День перший.
- пам'ятка археології «Скельний храм VIII-XIV ст.» на околиці м. Миколаїв Львівської області;
- каплиця «Писанка».
16 листопада. День другий:
- сходження на вершину г. Хом’як (2542 м) (Івано-Франківська область, Поляницька сільська громада);
- прогулянка до водоспаду Женецький Гук біля с. Микуличин;
- гірсько-лижний курорт «Буковель».
17 листопада. День третій.
с. Яремче:
- «Стежка Довбуша»;
- водоспад Пробій.
Для розміщення великої групи студентів був обраний Гостинний двір «ДІАМОН» у селі Микуличин.
У перший день дорогою з Рівного до с. Микуличин студенти відвідали пам'ятку археології «Скельний храм VIII-XIV ст.», що являє собою печерний комплекс з семи печер, походження якого має кілька версій. За однією, це - залишки язичницьких печерних храмів, які існували тут ще за білих хорватів в дохристиянські часи. Висічені, ймовірно, десь у VIII столітті, в скелях вапняково-піщанного походження. Інша версія, яку підтримують військові історики, що «Миколаївські печери» - гаубичні бункери часів Першої Світової війни (австрійські військові інженери використовували цей комплекс під час боїв у вересні 1914 року).
Недалеко від даного комплексу розташована каплиця «Писанка», виконана в оригінальному стилі у вигляді великого розписного великоднього яйця - «писанки», а орнамент каплиці є древнім сакральним візерунком. Споруджена у 2002 році на знаменитій і неприступній горі, яку місцеві жителі називають «Високим каменем» (інші назви: «Адамова» гора, «Галя»). Каплиця видніється на відстані декількох кілометрів.
Другий день був найбільш насиченим. У першу частину дня студенти мали можливість обрати два варіанти маршрутів: підйом на гору Хом'як або легка прогулянка до водоспаду Гук.
Сходження на вершину гори Хом’як (1542 м) тривало близько 5 годин. Протяжність маршруту 6 км. Через ліс стежкою на студентів чекали серпантинні набори висоти, без різких перепадів. Упродовж сходження були короткі зупинки для відпочинку, а майже перед сходженням на вершину здійснили спеціальну зупинку, на якій директор туристичного клубу «Азимут», інструктор Сергій Михайлус провів практичні заняття з питань: орієнтування туристів в горах; техніка руху і страхування при підйомі на вершину з використанням мотузок, індивідуальних страхувальних систем тощо. Потім усі піднялись на вершину, де встановлено скульптуру Діви Марії, до якої ведуть невеликі сходи. Якщо підніметеся до неї - значить ви точно подолали гору і досягли вершини Хом'яка! За задумом авторів статуї Божої матері, вночі вона повинна підсвічуватися, для цього на горі вмонтували акумулятор, який живиться від сонця. Відокремлене положення і значна висота вершини Хом’як дає можливість спостерігати пейзажі: на півночі бачимо гірський хребет Явірник, на північному заході вершину гори Синяк (1665 м.), на півдні Чорногорські вершини – г. Петрос (2020 м.) і г. Говерла (2061 м.). Вважається, що Хом’як має найбільш правильну форму, ніж всі гори в Карпатах. Він стоїть рівним конусом, за що деякі порівнюють його з пірамідою Хеопса.
Частина студентів відвідали водоспад Женецький Гук біля с. Микуличин. Дорога до водоспаду мала протяжність 3 км, проходила уздовж річки Женець між гірськими масивами з неймовірними краєвидами. Біля самого водоспаду студенти мали можливість дослідити два оглядових майданчики - адже на Гук можна дивитись як знизу, так і зверху. Женецький Гук - водоспад відносно молодий, утворився внаслідок повені у післявоєнні роки. Приваблює багато туристів. Вода в ньому спадає з висоти 15 метрів. Дуже цікавою знахідкою була вогняна саламандра, яка ще не встигла піти на зимівлю. Даний вид занесений до Червоної книги України, а також знаходиться під захистом Бернської конвенції. Саламандри - дуже повільні тварини, часто гинуть під колесами машин.
У другій половині дня усі студенти разом з керівниками групи відвідали гірськолижний курорт «Буковель» (Івано-Франківська область., Надвірнянський район, с. Поляниця).
Третій день, 17 листопада - День студента, розпочався з вітальних повідомлень у чаті учасників виїзного семінару, сніданку та виселення з готелю. Знайомство з карпатськими краєвидами в цей день відбулось у с. Яремче на «Стежці Довбуша» та на водоспаді Пробій і сувенірному ринку. Студенти повернулись у Рівне втомленими але задоволеними та в очікуванні наступних подорожей.
Варто зазначити, що до виїзного семінару долучились учасники наукового гуртка «Туризм і гостинність» та студенти, які обрали дисципліну за вибором «Туризм і довкілля» викладачки Яковишиної М.С.
Дякуємо інструкторам директору туристичного клубу «Азимут» Сергію Михайлусу та Людмилі Чалій за інструктаж, практичні знання та допомогу у супроводі групи студентів під час сходження на гору.
Від кафедри туризму та готельно-ресторанної справи організаторами виїзного семінару були доцентка, к.е.н Оксана Конарівська та старша викладачка Маргарита Яковишина.
Під час даного виїзного семінару були розглянуті теоретичні та практичні питання: орієнтування туристів в горах; техніка руху і страхування при підйомі на вершину (з використанням мотузок, індивідуальних страхувальних систем тощо); туристичне спорядження та одяг в осінню пору; організація харчування в поході; вивчення туристичних ресурсів і гостинності для задоволення потреб вітчизняних та іноземних туристів у відпочинку, розумінні історії, культури, національної кухні Карпатського регіону.
Більше фото на сторінці кафедри в соціальних мережах: