24 січні 2024 року науково-педагогічні працівники навчально-наукового інституту агроекології та землеустрою взяли участь у вебінарі «Віртуальні тури в освіті: інновації, створення та використання».
Старший викладач кафедри лісівництва НЛТУ України, експертка з планування та дизайну VR-турів Любов Кондратюк поділилася досвідом використання VR-турів в освітньому процесі.
VR-тури (Virtual Reality tours) - це інтерактивні віртуальні подорожі, які дозволяють користувачам досліджувати різні місця, не виходячи з дому чи аудиторії .
VR-тури є перспективним інструментом для використання в освітньому процесі. Вони мають значний потенціал для підвищення ефективності навчання, розвитку інтересу здобувачів освіти до предмету та формування необхідних навичок. Незважаючи на деякі обмеження, VR-тури поступово стають доступнішими та відкривають нові можливості для освіти.
Під час вебінару розглянули такі питання, як VR-тури як освітній інструмент: як вони змінюють навчання; формати VR-турів: переваги, можливості та обмеження; процес створення: покрокова інструкція від ідеї до втілення.
Виокремили основні виклики та обмеженні використання віртуальних турів, зокрема для використання VR-турів необхідне спеціальне обладнання, таке як VR-гарнітури або смартфони з підтримкою VR-технологій, VR-гарнітури та інше обладнання можуть бути досить дорогими, що може стати перешкодою для використання VR-турів в освітньому процесі.
Під час семінару обмінялися ідеями, щодо можливостей впровадження таких елементів в освітній процес при підготовці фахівців спеціальностей ННІ АЗ, зокрема спеціальностей, екологія, технології захисту навколишнього середовища, туризму та рекреації та інших.
Вебінар став логічним продовженням низки заходів у межах проєкту "Українсько-німецька цифрова навчальна мережа для трансформації екологічної освіти (фаза консолідації та розширення 2024)", що фінансується Німецькою службою академічних обмінів (DAAD) за контрактом № 57723594, та реалізації міжнародного проєкту "Ukrainian-German Teaching Network for a Digital Transformation of Environmental Education" ("Українсько-німецька викладацька мережа для цифрової трансформації екологічної освіти"), який впроваджується Університетом сталого розвитку Еберсвальде (Німеччина) у 2025 році.