Віхи роботи групи забезпечення за ОП Геодезія та землеустрій

В рамках удосконалення ОП «Землеустрій та кадастр» бакалаврського рівня 24 квітня 2023 року було проведено розширене засідання кафедри геодезії та картографії із запрошенням представників групи забезпечення ОП, випускників за даною ОП, здобувачів вищої освіти, потенційних роботодавців на якому було визначено необхідні напрямки вдосконалення даної ОП.

Від роботодавців були присутні ГІС-фахівець Сівачук Олександр, провідний інженер-геодезист РАЕС Олег Шпаківський, представник Бабинської ОТГ інженер-землевпорядник Ірина Богуш, ФОП Людмила Орабей. Представником від здобувачів вищої освіти був Назарій Шеремет, що закінчив ОП в 2022 році і зараз продовжує навчання в магістратурі за даною спеціальністю.

Учасники зустрічі обговорили і запропонували ряд змін до ОП, які можуть бути враховані при її оновленні чи удосконаленні тематики окремих освітніх компонент.

Серед таких пропозицій були:

- врахування змін в законодавстві, що виникли у зв’язку з введенням військового стану (ОК «Кадастр», «Оцінка землі та нерухомості», «Застосування БПЛА..», тощо);

- розширення тематики практичних робіт з ОК «Територіально-просторове планування» з врахуванням актуальних завдань розробки комплексних планів територій громад;

- підвищення акцентів на застосуванні лідарних технологій збору геопросторових даних;

- розробку окремих тем з характеристикою математичного апарату алгоритмів геостатистичного аналізу, що використовуються в програмах ГІС-аналізу (на основі досвіду ЗВО України);

- підвищення інтеграції між собою окремих ОК за рахунок використання в практичних та лабораторних роботах наскрізних матеріалах, забезпечуючи таким чином опис технологічного ланцюжка «від збору даних через обробку, аналіз та моделювання до процесів прийняття рішень»;

- вивчення основ роботи та застосування для завдань геодезії та землеустрою програми Autocad від Autodesk;

- застосування мови програмування Python для створення ГІС-додатків.

- інші.

Щиро вдячні всім учасникам за надані пропозиції та участь в обговореннях питань. Група забезпечення вивчить можливості реалізації таких пропозицій та визначить стратегію їх імплементації до ОП.

Завідувач кафедри геодезії та картографії
Р. Янчук