2.02.23 року д.б.н. професором кафедри водних біоресурсів Грибом Йосипом Васильовичем в цілях практичної підготовки було проведено вебінар на тему: "Формування кисневого режиму регульованих водойм у підлідний період " у ВБА -11, ВБА -21, ВБА -31, ВБА -41, ВБА-51м.
Розглядались наступні питання. Кисневий режим є лімітуючим чинником життєдіяльності біоти. Він формувався під впливом гідрохімічних факторів – температури повітря, що формує товщину льодового покриву, а також маси атмосферних опадів, які впливають на товщину сніжного покриву. Під льодовим покривом у непроточних водоймах маса розчиненого кисню витрачається на дихання риб(біля 30%), на окислення розчинення органічної речовини і закисних форм іонів заліза (біля 30%), а також окислення мулів (біля 30%). При суцільному льодовому покриві на кінець льодоставу маса розчиненого кисню зменшується на 80-90% при абсолютній концентрації від 14,8 мг О2/дм3 до 1,0-2,0 О2/дм3, що може викликати задуху риб. Однак при наявності нестійкої температури повітря(відлиг) газовий режим не такий кризовий і через тріщини у льоді відбувається насищення товщі води атмосферним повітрям. У зарегульваних водоймах (ставах) оттимальний режим підтримується вирубуванням ополонок, встановленням снопків очерету а також аерацією за рахунок компресорів. Відмічена ІІ- річна циклічність впливу максимувів сонячної активності на гідрометеорологічні умови (температуру повітря в період зимової межені та маси атмосферних опадів.)
У випадку комплексного використання водних об’єктів (оз. Басів Кут, Млинівське водосховище на р.Іква нижче м.Дубно ) лімітуючим чинником формування кисневого режиму є недостатньо очищені побутові води (до 60% домішок)та відмерла вища рослинність.