Previous Next

Участь викладачів та здобувачів вищої освіти у вебінарі та серії лекцій про інтеграцію ШІ в освіту

Науково-педагогічні працівники та здобувачі вищої освіти першого, другого та третього рівнів всіх спеціальностей ННІ агроекології та землеустрою були учасниками вебінарів та лекцій про інтеграцію ШІ в освіту.

Так у грудні відбувся вебінар та тему: «Використання штучного інтелекту в освітній та науковій  діяльності: Можливості та виклики», який був проведений в рамках проєкту Ukrainian-German Teaching Network for a Digital Transformation of Environmental Education  (Consolidation and Expansion Phase 2024). Під час вебінару були  розглянуті питання: що таке штучний інтелект; аналіз можливостей використання AI-інструментів у закладах  освіти та проведений практикум використання інструментів.

Викладачі та здобувачі доєдналися до лекції

  • професора Роуз Лаккін почесного професора Університетського коледжу Лондона, Великобританія. Тема : «Зміцнення української вищої освіти: орієнтація в революції ШІ у викладанні та навчанні».
  • професора Майкла Шарплз почесного професора Інституту освіти Відкритого університету, Великобританія. Тема: «Генеративний штучнийінтелект і освіта: можливості та виклики». Лекції були проведені англійською мовою із синхронним перекладом українською.

Спікер – професор Роуз Лаккін (Rose Luckin), доктор філософії з когнітивних та комп’ютерних наук, магістр штучного інтелекту та комп’ютерних наук, почесний професор Університетського коледжу Лондона, Великобританія (Professor Emerita at University College London, UK), засновниця та генеральна директорка Educate Ventures Research Limited, радниця Cambridge University Press and Assessment, співзасновниця Інституту етичного штучного інтелекту в освіті (Institute for Ethical AI in Education), президентка Центру самостійного навчання (The Self-Managed Learning Centre) та член Наукового консультативного комітету Міністерства освіти Великобританії (DfE Scientific Advisory Committee). У ході лекції пані професор розкрила трансформаційний потенціал штучного інтелекту в українській вищій освіті, висвітлила можливості персоналізованого навчання, автоматизації оцінювання та аналізу даних, а також виклики, пов’язані з етикою, конфіденційністю та готовністю закладів освіти. Особлива увага була приділена розробці стратегій впровадження ШІ, розвитку компетенцій персоналу та створенню ефективних моделей управління, які відповідають потребам української освітньої системи.

 Професор Шарплз розповів, як генеративний ШІ, зокрема ChatGPT, змінює освіту, виконуючи завдання від написання есе до створення планів занять і ведення діалогів; представив можливості ШІ у викладанні й оцінюванні, зокрема моделей як «Двигун можливостей», «Опонент Сократа», «Співрозробник» і «Динамічний оцінювач».Особливу увагу було приділено таким викликам, як розпізнавання робіт, створених ШІ, розробка політик для його використання в освіті, а також програми «ШІ-грамотності» для викладачів і студентів.

Спікери зазначили, що генеративний штучний інтелект має великий потенціал для трансформації освіти, але його впровадження вимагає обережного підходу і вирішення ряду викликів. Для успішного використання ГШІ в освіті необхідно: розробити чіткі етичні принципи використання ГШІ, забезпечити доступність технологій для всіх навчальних закладів,  проводити навчання викладачів для ефективного використання ГШІ, створити баланс між використанням технологій і збереженням ролі викладача в навчальному процесі, розвивати критичне мислення у студентів, щоб вони могли ефективно використовувати технології. ШІ  не є заміною викладача, а скоріше потужним інструментом, який може значно покращити якість освіти.

При використанні матеріалів - посилання на сайт  обов'язкове

Політика конфіденційності

Технічна підтримка сайту

Повідомити про корупцію

Image

Україна, 33028, м. Рівне, вул. Соборна 11, mail@nuwm.edu.ua

Контакти

Наші координати

Скринька довіри

Image

При використанні матеріалів - посилання на сайт  обов'язкове

Всі права захищені законодавством України

Технічна підтримка сайту

Україна, 33028, м. Рівне, вул. Соборна 11,

mail@nuwm.edu.ua

Контакти

Наші координати

2025 Національний університет водного господарства та природокористування