Завершився перший тиждень тренінгу за грантовим проєктом #AFISHE. Заняття проводила представниця рибницького підприємства «Laursen Aquaculture» Анастасія Горецька. Для занять були задіяні лабораторії кафедри водних біоресурсів, обладнані акваріумами для декоративних риб, а також лабораторія інтегрованої мультитрофічної аквакультури (ІМТА), оснащена за кошти гранту.
Крім допоміжного персоналу до тренінгу долучився відповідальний виконавець проєкту професор кафедри водних біоресурсів Сергій Кононцев.
В лабораторії ІМТА учасники тренінгу ознайомились з обладнанням для автоматизованої годівлі риб, отримали навички програмування автогодівниць різних конструкцій та правильного вибору кормів для них. Також учасники тренінгу ознайомились з насосним та повітродувним обладнанням, призначеним для перекачування та аерації води в межах лабораторної установки RAS, і основними аспектами застосування обладнання, включно з умовами монтажу та періодичного обслуговування.
Особливу увагу в програмі тренінгу приділено дослідженню зв’язку показників основних забруднень води рециркуляційних систем аквакультури та ефективності роботи блоків очищення оборотної води. Анастасія Горецька продемонструвала процес вимірювання розчинених забруднень за допомогою придбаного в межах проекту AFISHE універсального аналізатора води.
Заключним етапом проведення тренінгів за напрямом підготовки у лабораторії ІМТА є запланований на другий тиждень програми візит до акваферми «Laursen Aquaculture», де учасники зможуть ознайомитись із процесами розведення та вирощування одного з найперспективніших об’єктів аквакультури – кларієвого сома.