В НУВГП розпочався двотижневий тренінг для непедагогічного персоналу за проектом #ErasmusPlus #AFISHE «Розвиток освіти в галузі аквакультури та рибальства для Зеленого курсу у Вірменії та Україні: від освіти до екології».
Основною метою тренінгу є підготовка кваліфікованого допоміжного персоналу для роботи в лабороаторії інтегрованої мультитрофічної аквакультури (ІМТА), створеної за цим проектом в нашому університеті.
Викладачі (тренери) – підприємці в галузі аквакультури і рибництва: ФОП Таргоній В.М. – навчання налагодженню та виробничих процесів на лінії виготовлення комбікормів, ТОВ «Лаурсен Аквакультура» – навчання з підтримки параметрів води та обслуговування устаткування лабораторії.
Слухачами тренінгу є завідувач навчальних лабораторій кафедри землеустрою, кадастру, моніторингу земель та геоінформатики Роман Музика та лаборант кафедри водних біоресурсів Оксана Риженко. Заняття відвідують ті працівники університету, хто буде залучений до діяльності лабораторії ІМТА відповідно до своєї спеціалізації.
21-22 жовтня 2024 року відбулися вступні заняття, присвячені основним аспектам технічного устаткування рибницьких господарств, що працюють за принципом рециркуляційних систем, та аналізу основних параметрів водного середовища, які необхідно контролювати та підтримувати у заданому діапазоні.
Заняття провела Анастасія Горецька – представниця рибницького підприємства "Laursen Aquaculture", яке спеціалізується на вирощуванні кларієвого сома, і, крім того, має досвід вирощування тиляпії та пангасієвого сома. Анастасія Горецька розповіла, які показники водного середовища постійно контролюють на підприємстві "Laursen Aquaculture" і окреслила найпоширеніші проблеми з якістю води та захворюваннями, які виникають при розмноженні та інкубації ікри кларієвого сома. На другий день тренінгу слухачів ознайомили з автоматизованими системами годівлі риб та дозаторами для внесення добрив і реагентів у інтегровану в РАС систему аквапоніки. На прикладі автогодівниць для риб різних конструкцій були отримані навички з налагодження автоматизованої годівлі риб у різних умовах. Також, відповідно до програми тренінгу, учасники ознайомились із конструкціями основного насосного обладнання, рекомендаціями щодо їх підбору, встановлення та періодичного обслуговування.