Previous Next

Тренінг для допоміжного персоналу НУВГП за проєктом AFISHE

З 21 жовтня по 1 листопада в НУВГП проведено 10-денний тренінг для непедагогічного персоналу за проектом ErasmusPlus AFISHE «Розвиток освіти в галузі аквакультури та рибальства для Зеленого курсу у Вірменії та Україні: від освіти до екології». Основною метою тренінгу є підготовка кваліфікованого допоміжного персоналу для роботи в лабораторії інтегрованої мультитрофічної аквакультури (ІМТА), створеної за цим проектом в нашому університеті.

Викладачі (тренери) – підприємці та фахівці в галузі аквакультури і рибництва: ТОВ "Laursen Aquaculture" – навчання з підтримки параметрів води та обслуговування устаткування лабораторії, ФОП Таргоній В.М. – навчання налагодженню та виробничих процесів на лінії виготовлення комбікормів.

Слухачами тренінгу були завідувач навчальних лабораторій кафедри землеустрою, кадастру, моніторингу земель та геоінформатики Роман Музика та лаборант кафедри водних біоресурсів Оксана Риженко. Заняття також відвідували працівники університету, залучені до діяльності лабораторії ІМТА відповідно до своєї спеціалізації, зокрема, відповідальний виконавець проекту, професор кафедри водних біоресурсів Сергій Кононцев.

Впродовж  першого тижня тренінгу відбулися заняття, присвячені основним аспектам технічного устаткування рибницьких господарств, що працюють за принципом рециркуляційних аквакультурних систем (РАС), аналізу та підтримці основних параметрів якості водного середовища в них. Заняття провела представниця рибницького підприємства "Laursen Aquaculture" Анастасія Горецька. На заняттях вона розповіла, які показники водного середовища постійно контролюють на підприємстві і окреслила найпоширеніші проблеми з якістю води та захворюваннями, які виникають при розмноженні та інкубації ікри кларієвого сома. На практичних заняттях було продемонстровано процес вимірювання розчинених забруднень за допомогою придбаного в межах проекту AFISHE універсального аналізатора води. Слухачі отримали навички з налагодження автоматизованої годівлі риб на прикладі автогодівниць різних конструкцій. Крім того, слухачі ознайомились з автоматизованими дозаторами для внесення добрив і реагентів у інтегровану в РАС систему аквапоніки.

Другий тиждень тренінгу розпочався з ревізії силових агрегатів лінії для виробництва рибницьких комбікормів. Працівники НУВГП разом з ведучим тренінгу за автоматизацією та налагодженням виробничих процесів на кормовій лінії Іваном Таргонієм обговорили основні моменти підключення лінії до мережі живлення, взаємне розташування основних виробничих елементів. Лінія з виробництва екструдованих комбікормів, придбана в рамках виконання проєкту, розширить парк технологічних машин університету. До другого заняття, присвяченого роботі кормової лінії, крім викладачів і допоміжного персоналу, долучилися і студенти спеціальності "Водні біоресурси та аквакультура".

Найбільше вражень у слухачів тренінгу залишилося від візиту до виробничого підприємства «Лаурсен Аквакультура», яке є лідером у регіоні з вирощування риб у рециркуляційних аквакультурних системах. Хоча основною задачею виїзного заняття було лише ознайомлення з процесами розведення та годівлі молоді кларієвого сома, учасникам розповіли і показали усе виробництво. Екскурсію провели працівники підприємства Анастасія Горецька та Олексій Лемешко, які на високому фаховому рівні забезпечують функціонування усіх технологічних блоків складної рециркуляційної аквасистеми, володіють знаннями та досвідом з розведення і вирощування кларієвого сома. Попри колосальні проблеми, пов’язані війною, низькою купівельною спроможністю населення і недосконалим вітчизняним законодавством, колектив віддано працює і досягає поставленої мети. Дотримання європейських стандартів виробництва підприємством «Лаурсен Аквакультура», використання сучасного технологічного устаткування та забезпечення суворого контролю якості продукції приємно вразили учасників тренінгу, адже у пересічного українця термін «рибництво» здебільшого асоціюється із важкими умовами в сільській місцевості з характерним колоритом. «Лаурсен Аквакультура» є яскравим взірцем сучасного інтенсивного підприємства аквакультури, де можуть реалізувати свої знання та навички випускники нашої спеціальності.

На заключному етапі слухачі тренінгу ознайомились з насосним та повітродувним обладнанням лабораторії ІМТА, отримали досвід з профілактичної очистки робочих органів насосів, монтажу їх у рециркуляційну систему. Крім того, на практиці засвоїли аспекти реалізації технології багатостадійного біологічного очищення оборотної води, розробленої відповідно до концепції ІМТА. Така біотехнологія дозволяє вирощувати на відходах риб декілька груп кормових організмів, які споживають багато об’єктів аквакультури: від сомів до прісноводних креветок та раків.

Отримані впродовж тренінгу знання і навички роботи з обладнанням лабораторії і гідробіонтами працівники університету застосують у найближчому майбутньому для забезпечення навчального процесу за оновленою програмою підготовки магістрів спеціальності "Водні біоресурси та аквакультура".

Юлія Гроховська
кафедра водних біоресурсів

 

 

При використанні матеріалів - посилання на сайт  обов'язкове

Політика конфіденційності

Технічна підтримка сайту

Повідомити про корупцію

Image

Україна, 33028, м. Рівне, вул. Соборна 11, mail@nuwm.edu.ua

Контакти

Наші координати

Скринька довіри

Image

При використанні матеріалів - посилання на сайт  обов'язкове

Всі права захищені законодавством України

Технічна підтримка сайту

Україна, 33028, м. Рівне, вул. Соборна 11,

mail@nuwm.edu.ua

Контакти

Наші координати

2025 Національний університет водного господарства та природокористування