Студенти спеціальності 201 «Агрономія» в Університеті Дебрецена

Літня школа на тему: ‘‘Precision agriculture, sustainable water use’’ в рамках міжнародного проєкту ‘’ Water Rennovation in Ukraine’’ фінансованого Visegrad Fund пройшла в Університеті Дебрецена (Угорщина). Учасниками цієї школи стали Кирильчук Аліна та Овчарук Оксана студентки спеціальності Агрономія.

Основні теми Літньої школи:

1. Дистанційне зондування за допомогою БПЛА та картування здоров'я і росту сільськогосподарських культур при різному водному режимі.

2. Системи точного зрошення та демонстрація технології крапельного зрошення.

3. Польові вимірювання для оцінки водного балансу в ґрунті, оцінка вторинного засолення.

4. Збереження вологи в ґрунті за використання відповідного обробітку ґрунту, водозберігаючі сівозміни.

Практичні навички студенти мали можливість вдосконалити шляхом участі у демонстраційних та інтерактивних польових дослідженнях та обробки отриманих даних. В рамках практичної частини програми Літньої школи було продемонстровано практику управління водними ресурсами в Дебрецені, іригаційні технології в Латокепі, збір даних за допомогою БПЛА, проведено оцінку водного стресу та реакції культур на нього з застосуванням різних інструментів та обладнання в польових умовах, проаналізовано підходи щодо збереження ґрунтової вологи за допомогою різних технологій обробітку ґрунту та проведено розрахунок водного балансу в ґрунті, а також продемонстровані методології, бази даних, моделі, програмне забезпечення, які застосовуються в європейській практиці точного землеробства та при управлінні водним режимом грунту.

Алла Кучерова
кафедра агрохімії, ґрунтознавства та землеробства

Україна, 33028, м. Рівне, вул. Соборна 11, mail@nuwm.edu.ua