Previous Next

Сталий розвиток і ESG: виклики та можливості

Науковці навчально-наукового інституту агроекології та землеустрою, здобувачі вищої освіти взяли участь у онлайн Марафоні присвяченому ESG Day, де обговорювалася важливість екологічно-, соціально-, корпоративно- відповідального бізнесу в умовах глобальних змін.

Міжнародний ESG Day - це спеціальний день, присвячений обговоренню та просуванню принципів сталого розвитку в бізнесі через практики ESG (Environmental, Social, Governance). Це важливий захід, який об'єднав  бізнес-лідерів, інвесторів, представників урядів, експертів і громадянське суспільство, з метою  обміном досвідом, ідеями та стратегіями, які сприяють реалізації більш сталого і соціально відповідального розвитку в усіх сферах економічної діяльності.

Сталий розвиток (sustainable development) і ESG (Environmental, Social, Governance) практики є основою для розвитку бізнесу та суспільства в умовах сучасних екологічних, соціальних і економічних викликів. Вони покликані забезпечити баланс між економічним зростанням, соціальною справедливістю та захистом навколишнього середовища. В останні роки ESG-фактори набувають все більшого значення для інвесторів. Інвестиційні фонди та портфелі все частіше орієнтуються на компанії, які впроваджують сталий розвиток. Зелені облігації, соціально відповідальні інвестиції (SRI) та фонди ESG стають все популярнішими, що відкриває нові можливості для фінансування.

Залучення до практик сталого розвитку та ESG має значний потенціал для бізнесу, але також вимагає серйозних зусиль і ресурсів. Учасники заходу мали можливість ознайомитися з кращими практиками реалізації стратегій і дій, що орієнтовані на покращення екологічних, соціальних та управлінських аспектів діяльності компаній та організацій.

Про екологізацію процесів розповіли представники різних секторів економіки. Компанії, що впроваджують екологічні практики, сприяють зменшенню викидів парникових газів, енергоефективності, збереженню водних та природних ресурсів, використанню відновлювальних джерел енергії, управлінню відходами та збереженню біорізноманіття.

Дискусії розгорнулися навколо критеріїв та рамок вимірювання сталості, впровадження ESG-практик у діяльність компанії. Система вимірювання сталості за допомогою ESG-показників допомагає компаніям оцінювати свій вплив на навколишнє середовище, соціальні аспекти та ефективність управлінських практик. Однак роль таких критеріїв і рамок не обмежується лише керівниками компаній чи інвесторами. Фахівці-екологи, землевпорядники та спеціалісти аграрного сектору також відіграють важливу роль у процесі впровадження цих практик.

Впровадження ESG-практик є важливим етапом для кожної компанії, адже це не лише допомагає мінімізувати екологічні та соціальні ризики, але й покращує економічну ефективність. У цьому процесі важливу роль відіграють фахівці-екологи, землевпорядники та спеціалісти аграрного сектору, оскільки вони безпосередньо впливають на управління природними ресурсами, сталий розвиток сільського господарства та ефективне використання земель. їхня діяльність є ключовою для забезпечення сталого розвитку та інтеграції принципів ESG у повсякденну практику підприємств.

При використанні матеріалів - посилання на сайт  обов'язкове

Політика конфіденційності

Технічна підтримка сайту

Повідомити про корупцію

Image

Україна, 33028, м. Рівне, вул. Соборна 11, mail@nuwm.edu.ua

Контакти

Наші координати

Скринька довіри

Image

При використанні матеріалів - посилання на сайт  обов'язкове

Всі права захищені законодавством України

Технічна підтримка сайту

Україна, 33028, м. Рівне, вул. Соборна 11,

mail@nuwm.edu.ua

Контакти

Наші координати

2024 Національний університет водного господарства та природокористування