17 жовтня на базі Національного університету біоресурсів і природокористування України відбувся всеукраїнський форум «Корми в аквакультурі України - технології та ринки», участь у якому взяли співробітники кафедри водних біоресурсів,
а саме завідувачка кафедри водних біоресурсів к.вет.н., доцент кафедри водних біоресурсів Полтавченко Т.В. та доцент кафедри водних біоресурсів к.с-г.н Петрук А.М..
Дана подія була організована Міністерством аграрної політики та продовольства України, Державним агентством України з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм, Національним університетом біоресурсів і природокористування України та ДУ «Методично-технологічний центр з аквакультури».
Метою даної події було створення платформи для симбіозу освіти, науки, бізнесу та органів державного управління в рибній галузі, що б сприяло в майбутньому передумов розвитку української аквакультури шляхом побудови нової моделі забезпечення ринку якісними рибними кормами. Загальні кількість учасників форуму в форматах офлайн та онлайн налічувала понад 200 осіб, що підтверджує актуальність теми обговорення та інтерес до неї.
Відкриваючи форум, декан факультету тваринництва та водних біоресурсів Руслан Кононенко, привітав учасників та зауважив, що події такого рівня є ефективним методом підвищення престижності галузі, пошуку шляхів оптимізації технологічних процесів та залучення стейкхолдерів із різними компетентностями.
З вітальним словом до учасників форуму звернувся ректор Національного університету біоресурсів і природокористування України, професор Вадим Ткачук, який наголосив на важливості таких заходів та готовність університету в подальшому сприяти їх проведенню. Вадим Анатолійович наголосив, що сьогоднішня подія дозволить обговорити можливі шляхи та знайти ґрунтовні рішення, щоб забезпечити галузь аквакультури високоякісними кормами власного виробництва, як основу сталої продовольчої безпеки.
Заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Віталій Головня у своєму вітальному слові підкреслив зацікавленість Міністерства у таких знакових для рибного господарства подіях та наголосив на тому, що галузь рибництва в Україні має потужний кадровий та ресурсний потенціал для свого розвитку.
Т.в.о. Голови Держрибагенства України Ігор Клименок у своїй промові зазначив, що Державне агентство України з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм відкрите до
Загалом, більш, ніж дві години форуму пройшли в активному спілкуванні учасників, де кожен отримав щось нове для себе — нові знайомства, технології, ідеї та однодумців. Директор ДУ «МТЦ з аквакультури» Юрій Шарило представив результати аналізу ринку комбікормів України, що дало можливість учасникам форуму сформувати уявлення про поточну ситуацію.
Також на форумі було представлено факультет тваринництва та водних біоресурсів, як базу для проведення наукових досліджень в аспекті кормів та годівлі риб, а також представлено доповідь про роль прикладної науки у виробництві кормів та контроль їх якості.
Ярослав Беззубенков, головний технолог Fishery Tesh поділився досвідом компанії у встановлені власного бренду українських кормів аквакультури.
Представник міжнародної компанії Skretting в Україні Юрій Рудь поділився досвідом виробництва комбікормів власної торгової марки.
Досить цікавої була доповідь Олександра Новохатька, керівника ТОВ «СІ ЕФ ПІ» «Catfish from Pavlysh» про перспективи використання чорної львинки в українському кормовиробництві, як заміну рибного борошна.