Співпраця зі стейкхолдерами кафедри водних біоресурсів

Підготовка молодих спеціалістів у сфері рибного господарства дійсно є важливою складовою розвитку цієї галузі. Співпраця між Управлінням Державного агентства з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм у Рівненській області та кафедрою водних біоресурсів НУВГП є чудовим прикладом взаємодії між науковими установами та державними органами.

Така співпраця сприяє не лише популяризації аквакультури, але й формуванню нового покоління спеціалістів, які здатні ефективно працювати в умовах постійних змін і нововведень.

Через такі ініціативи студенти мають можливість здобувати практичні знання і навички, необхідні для успішної кар'єри в рибному господарстві, а також розуміти важливість дбайливого ставлення до водних ресурсів. Це особливо актуально в умовах зростаючого попиту на стале управління природними ресурсами та охорону довкілля.

Ця співпраця також підкреслює важливість зв'язку між освітою і реальним сектором економіки, що дозволяє більш ефективно інтегрувати нові знання і технології в рибне господарство.

Так, 16 вересня 2024р. в приміщенні управління відбулась зустріч працівників управління зі студентами Національного університету водного господарства та природокористування спеціальності «Водні біоресурси та аквакультура» першого (ВБА-11).

Під час першої лекційної зустрічі в рамках дисципліни "Вступ до фаху", яку провели представники Рівненського рибоохоронного патруля, студенти мали можливість дізнатися багато важливої інформації про рибоохоронну діяльність. Ознайомлення зі специфікою рибоохоронних рейдів, напрямами розвитку аквакультури, а також новітніми технологіями у цій сфері є важливими аспектами для майбутніх фахівців. Такий інтегрований підхід до навчання сприяє кращому розумінню не лише теоретичних, але й практичних аспектів професії.

Особлива увага на зустрічі була приділена питанню відновлення водних біоресурсів та раціонального використання природних ресурсів, що є ключовими викликами для розвитку рибного господарства. Студентам було важливо дізнатися про нормативно-правову базу, що регулює риборозведення, адже дотримання законодавства є основою ефективної роботи в галузі.

Завдяки таким заходам студенти отримують цінний досвід, необхідний для того, щоб стати кваліфікованими спеціалістами, здатними вирішувати актуальні проблеми водних біоресурсів України та сприяти розвитку аквакультури на національному рівні.

На лекційній зустрічі значна увага була приділена Закону України "Про запобігання корупції", що є важливим елементом у діяльності рибоохоронних органів та інших державних структур. Обговорення цього закону було спрямоване на те, щоб підкреслити важливість прозорості та дотримання етичних норм у сфері управління природними ресурсами, зокрема в риборозведенні.

Корупція в будь-якій державній галузі може мати серйозні наслідки, і в контексті рибного господарства це може негативно впливати на ефективність охорони водних біоресурсів та контроль за незаконними виловами. Студентам роз'яснили основні положення закону, зокрема про обов'язки державних службовців щодо запобігання корупційним діям, відповідальність за порушення та механізми контролю.

Знання нормативно-правових актів, таких як закон про запобігання корупції, є важливою складовою для майбутніх фахівців у сфері рибного господарства. Це дозволить їм працювати чесно і відповідально, що є необхідним для побудови довіри у суспільстві та забезпечення сталого розвитку галузі.

Зі свого боку завідувачка кафедри водних біоресурсів Полтавченко Т.В. розповіла про спеціальність «Водні біоресурси та аквакультура», де студенти мають можливість отримати не лише глибокі теоретичні знання, але і необхідні практичні професійні навички, які є передумовою для майбутнього успішного працевлаштування.

Україна, 33028, м. Рівне, вул. Соборна 11, mail@nuwm.edu.ua