Який вміст кисню на водоймах у Рівному, напередодні намагалися з’ясувати тісно співпрацюючи співробітники кафедри водних біоресурсів завідувачка кафедри водних біоресурсів НУВГП к.вет.н. доцент Тетяна Полтавченко та представники Рівненського рибоохоронного патруля:
Новак Олександр Васильович - заступник начальника управління - начальник Відділу охорони водних біоресурсів "Рибоохороний патруль”, Губернатор Ірина Валентинівна, Гороб'юк Сніжана Миколаївна - головні спеціалісти Відділу іхтіології, регулювання рибальства, меліорації та аквакультури, державні інспектори Відділу охорони водних біоресурсів "Рибоохороний патруль".
Так як у зимову пору можливі явища задухи або передзаморні явища, представниками робочої групи було вирішено провести заміри показників експрес-методами на водоймах у м. Рівне: на водоймі «Лебединка» та на р. Устя, поблизу стадіону «Авангард». В ході дослідження, за допомого оксиметра (The Milwaukee MW600) було здійснено вимірювання розчиненого кисню у воді, а також pH води та температури у водоймах (за допомогою Milwaukee mw 600 pH water meter).
Внаслідок дослідження на водоймі «Лебединка» було виявлено наднизький рівень розчиненого кисню у воді 2,0-2,8 мг/дм3 при нормі не менше 5-6 мг/дм3.
Управлінням Державного агентства меліорації та рибного господарства у Рівненській області одразу надіслано звернення до відповідної інстанції для попередження заморних явищ.
Дякуємо спеціалістам Управління Державного агентства меліорації та рибного господарства у Рівненській області за співпрацю.
Завідувач кафедри водних біоресурсів
Тетяна Полтавченко