Previous Next

Представники ННІАЗ на презентації монографії Дідуха Я. П. «Рослинність Вишневої гори та її околиць»

22 грудня, в неділю, в Рівненській обласній універсальній науковій бібліотеці  відбулась презентація монографії «Рослинність Вишневої гори та її околиць», автором якої є видатний вчений у галузі геоботаніки, фітоекології, доктор біологічних наук, професор, академік НАН України наш земляк Яків Петрович Дідух.

«Вишнева гора» - ботанічний заказник загальнодержавного значення, знаходиться біля с. Городок, де народився Яків Петрович. На території заказника зростає сім червонокнижних видів: горицвіт весняний, ковила пірчаста та ковила волосиста, підсніжник білосніжний, лілія лісова, гніздівка звичайна, та папороть багаторядник гребінчастий. Академік Я. Дідух наголошує, що значення Вишневої гори варто розглядати у двох аспектах: природоохоронному (як крайню північно-західну ділянку степової рослинності України) та науковому (як територію для дослідження динаміки, розвитку і змін різних типів рослинних угруповань Волинської височини). Хочеться згадати, що Яків Петрович упродовж 2023-2024 років також брав участь у наукових експедиціях з дослідження відновлення рослинного покриву на землях колишнього Каховського водосховища.

Презентацію монографії «Рослинність Вишневої гори та її околиць» відвідали представники ННІАЗ - к.б.н., доцент Віталій Володимирець, к.с.-г.н., доцент Тетяна Солодка (кафедра агрохімії, ґрунтознавства та землеробства ім. С. Т. Вознюка) та старший викладач Маргарита Яковишина (кафедра туризму та готельно-ресторанної справи). Яків Дідух представив змістовну доповідь про унікальність Вишневої гори, історію її досліджень, наголосив на гострій проблемі в дотриманні режиму охорони, а також розповів про початок свого шляху в науці. Відомий ботанік згадав, що саме дослідження рослинності Вишневої гори визначили його вибір ботанічного напряму в науці: "Я вдячний природі цього чудового куточка, що захоплювала мене з дитинства й вивела на ботанічну стежину, яку я торував усе свої життя в науці. Тут спілкувався з природою, зустрів своїх перших вчителів ботаніки І. М. Носаля та проф. В. Д. Авдєєва, які відкрили мені шлях до науки, проводив археологічні розкопки з І. К. Свєшніковим". 

У своїй монографії Я. Дідух зазначає, що Вишнева гора стала своєрідним науковим полігоном багаторічних моніторингових спостережень і відпрацювання різних наукових методів. Зокрема, на основі закладеного ще у 1991 році еколого-ценотичного профілю нині регулярно здійснюється оцінювання впливу кліматичних змін на рослинність. У даному аспекті у 2009 році було досліджено приріст клена, який на початкових весняних стадіях вегетації перевищує приріст інших порід, у 2018 році проведені дослідження біоценозів на стовбурах дерев з метою оцінювання впливу мікрокліматичних чинників.

Щиро дякуємо Якову Петровичу Дідуху за подаровані примірники його монографії, зичимо здоров'я і наснаги у подальших наукових дослідженнях.

Більше фото на сторінці у Фейсбук.

При використанні матеріалів - посилання на сайт  обов'язкове

Політика конфіденційності

Технічна підтримка сайту

Повідомити про корупцію

Image

Україна, 33028, м. Рівне, вул. Соборна 11, mail@nuwm.edu.ua

Контакти

Наші координати

Скринька довіри

Image

При використанні матеріалів - посилання на сайт  обов'язкове

Всі права захищені законодавством України

Технічна підтримка сайту

Україна, 33028, м. Рівне, вул. Соборна 11,

mail@nuwm.edu.ua

Контакти

Наші координати

2025 Національний університет водного господарства та природокористування