Проблеми екологічної безпеки в умовах воєнного стану

5 травня 2022 року директор ННІ агроекології та землеустрою професор Алла Прищепа та доцент Ігор Статник, в якості фахівців-експертів, взяли участь у онлайн-конференції Екологічна безпека України в умовах воєнного часу та програмі  «Green economic recovery».

Захід організовано профспілкою екологів ПАЕУ та Національним центром стійкого розвитку у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру та за фінансової підтримки Європейського Союзу та об’єднав більше 300 учасників: посадових осіб, представників територіальних громад, фахівців та експертів щодо майбутньої стійкої відбудови України

У конференції взяли участь представники влади, бізнесу, громадськості та науки.  Дискусії розвернулися навколо  питань формування першочергових дій для створення дорожніх карт та практичних маршрутів, щодо подолання екологічних криз.

Цікавими для науковців були питання екологізації громад та обмін досвідом. Оскільки кафедра екології, технології захисту навколишнього середовища та лісового господарства НУВГП на чолі із доктором сільськогосподарських наук, професором Миколою Клименком має значний досвід у науковому супроводі розробки стратегій сталого розвитку територіальних громад, відновлення порушених водних екосистем, управління відходами та інше, а науковці кафедри Ольга Бєдункова, Наталія Вознюк, Іван Залеський, Ігор Статник, Алла Прищепа та інші виступають науковими експертами, щодо вирішення екологічних проблем нашого регіону.