Previous Next

Науковці взяли участь у 10-му Національному форумі «Поводження з відходами в Україні: законодавство, економіка, технології

В Івано-Франківську відбувся форум «Поводження з відходами в Україні: законодавство, економіка, технології», організований Всеукраїнська екологічна ліга / All-Ukrainian Environmental League. Захід об’єднав представників Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України, провідних експертів, аби обговорити проблемні питання у сфері управління твердими побутовими відходами.

Національний форум «Поводження з відходами в Україні: законодавство, економіка, технології» десять років поспіль (2013–2023рр.) є суспільною платформою для обговорення нагальних проблем у сфері поводження з відходами, вироблення рішень та впровадження практик, які відповідають європейським правилам і стандартам. Серед завдань Національного форуму: визначення пріоритетних напрямів та інструментів реалізації Закону України «Про управління відходами»,  вирішення проблем перероблення та утилізації відходів війни без негативного впливу на довкілля,  сприяння залученню інвестицій у створення екологічно дружньої галузі та інфраструктури,  впровадження природоохоронних ініціатив та проєктів, налагодження та зміцнення міжнародного співробітництва.

У роботі форуму взяли участь професори Алла Прищепа та  Ольга Бєдункова, котрі представили наукові напрацювання наукової школи професора Клименка Миколи Олександровича. Професор Ольга Бедункова представила доповідь на тему « Теплові скиди як відходи виробництва атомної енергетики» на круглому столі №1 «Просторовий аналіз розміщення відходів в Україні і логістичне забезпечення формування регіональної системи управління відходами (з урахуванням умов воєнного стану)».  Професор Алла Прищепа була модератором  круглого стола №3 «Екологічно дружні, ресурсо- та енергоефективні технологічні рішення для перероблення та повторного використання відходів», де представила доповідь на тему: «Роль інноваційних технологій поводження з відходами у забезпеченні сталого розвитку регіону».

Учасники форуму визначили пріоритетні напрями та інструменти реалізації Закону України «Про управління відходами», окреслили  проблеми та шляхи вирішення перероблення та утилізації відходів війни без негативного впливу на довкілля,обговорили шляхи  сприяння залученню інвестицій у створення екологічно дружньої галузі та інфраструктури перероблення відходів, впровадження  природоохоронних ініціатив та проєктів, налагодження та зміцнення міжнародного співробітництва, впровадження засад збалансованого (сталого) розвитку в Україні, реалізація ресурсо- та енергоефективних технологій, сприяння співпраці органів державної влади, місцевого самоврядування, громадських організацій, науки, бізнесу. За результатами форуму схвалені пропозиції органам  державної влади, місцевого самоврядування, щодо пріоритетних напрямів та інструментів реалізації Закону України «Про управління відходами».