Круглий стіл з проблем водних ресурсів

У рамках Фестивалю науки НУВГП, що триває впродовж квітня-травня 2023 р. та з нагоди Дня екологічних знань, студенти 2-го курсу спеціальностей 101 Екологія та 183 Технології захисту навколишнього середовища провели спільний круглий стіл на тему "Поверхневі води: якість, безпека, чистота".

Круглий стіл відбувся в форматі вебінару 18 квітня 2023 р. Мета круглого столу – окреслення та обговорення екологічних проблем поверхневих вод, які впливають на якість, безпеку та чистоту водних ресурсів.

На події студенти представляли доповіді, присвячені актуальним проблемам водних екосистем, що зумовлені як природними так і антропогенними чинниками. Тематика круглого столу була запропонована самими студентами, які в цьому семестрі вивчають дисципліну Гідроекологія. Модератором круглого стала стала лектор даної дисципліни, д.б.н., професор Ольга Бєдункова. Всього було представлено 7 доповідей, які супроводжувались презентаціями з візуалізацією обраної для обговорення тематики:

1. Микола КОРИЦЬКИЙ (група ЕКО-21) – Стан поверхневих вод в Україні: сьогодення та перспективи
  2. Вероніка КОЛОДИЧ (група ЕКО-21) - Органічні речовини та їх кругообіг у водних екосистемах
  3. Ірина ГУНТІК (група ЕКО-21) – Ще раз про цвітіння води
  4. Ілля РАДАЄВ (група ТЗ-21) – Методи ліквідації негативних наслідків цвітіння води
  5. Вікторія ЧАБАН (група ТЗ-21)- Джерела токсичного забруднення водойм
  6. Олександра РУДКОВСЬКА (група ЕКО-21) – Увага! Залізо!
  7. Віталій РАБЧЕВСЬКИЙ (група ТЗ-21) – Наслідки присутності в поверхневих водах синтетичних поверхнево-активних речовин

Після представлення доповідей, інформація була обговорона в колі учасників круглого столу. Окремі теми виявились для студентів доволі цікавими, що довела активна дискусія довкола них.

Такий формат роботи студентів дозволив розширити уявлення про гідроекологію як науку, про сучасні виклики, які має людство в сфері збереження водних ресурсів, а також набути корисних навичок майбутніх фахівців у сфері довкілля щодо виступу перед аудиторією та спілкування в професійному колі.