Конференція Шляхи інноваційного розвитку агровиробництва в Україні

15 червня 2022 року Інститутом сільського господарства Західного Полісся НААН спільно з НУВГП проведено Всеукраїнську науково-практичну інтернет-конференцію.

Вже традиційною є наукова співпраця між Інститутом сільського господарства Західного Полісся НААН та НУВГП.

Щороку студенти НУВГП проходять виробничу та переддипломні практики на базу інституту, під керівництвом вчених Інституту сільського господарства та природокористування студенти спеціальності 201 Агрономія підготували понад 3 десятки магістерських робіт. Вчені ІСГ Західного Полісся НААН України та НУВГП обмінюються науковим та практичним досвідом.

Із вступним словом виступили директор ІСГ Західного Полісся НААН Володимир Володимирович Першута та директор Навчально-наукового інституту  агроекології та землеустрою НУВГП Алла Миколаївна Прищепа.

Тематика конференції була сучасною та різноплановою і відповідала заявленій назві:

- агроекологічний моніторинг ґрунтів;

- збереження та відтворення родючості  ґрунтів;

- системи удобрення сільськогосподарських культур;

- інноваційні технології в рослинництві;

- екологічні проблеми землеробства;

- економіка землекористування;

- сучасні технології збалансованого природокористування;

- технології точного землеробства;

- перспективні напрями розвитку машин для АПК.

Змістовні доповіді представили науковці навчально-наукового інституту агроекології та землеустрою. Дискусію викликала доповідь завідувачки кафедри агрохімії, ґрунтознавства та землеробства к.с.-.н., доцента Тетяна Миколаївна Колесник «Формування системи мінерального живлення зелених культур в системі аквапоніки». Сумісні дослідження виконані на базі лабораторії аквапоніки Національного університету водного господарства та природокористування. Наукові результати представили  здобувачі третього рівня вищої освіти (доктор філософії) спеціальності 201 «Агрономія».   На конференції були широко представлені доповіді з питань родючості ґрунту, екологічних аспектів землеробства, інноваційних технологій в рослинництві та сучасних технологій збалансованого природокористування.

У конференції взяли участь науковців науково-дослідних установ, викладачі вищих навчальних закладів, аспіранти, докторанти, слухачі магістратури, всього 83 особи, в тому числі: 21 он-лайн, 12 наживо, та 50 заочно.

Учасники конференції зазначили про важливість інноваційного розвитку агровиробництва у умовах повоєнного відновлення нашої країни.