Гостьова лекція від професора Горальського Л.П.

24.05.2024 року студенти ННІАЗ спеціальностей 207 "Водні біоресурси", 101 "Екологія", 183 "Технології захисту навкоишнього середоища" у режимі гостьової лекції стали слухачами професора кафедри зоології, біологічного моніторингу та охорони природи Житомирського державного університету імені Івана Франка - доктора ветеринарних наук Горальського Леоніда Петровича.

Лекція на тему «Видові особливості морфології спинного мозку, спинномозкових вузлів та печінки кісткових риб родини коропових (за результатами власних досліджень)» значно розширила знання студентів у ключових аспектах дисциплін «Гістологія та ембріологія риб», «Біологія» та «Гідроекологія». Студенти мали змогу ознайомитися із мікроскопічною будовою печінки, подивилися таблицю морфометричних показників класів нейроцитів спиномозкових вузлів коропа, вивчили розподіл базофільної речовини в структурах спиномозкового вузла річкового коропа, побачили фрагменти мікроскопічної будови спиномозкового вузла річкового коропа, поперечний зріз спинного мозку коропа. Не оминули увагою також морфометричні показники нервових клітин спинного мозку риб.

Зокрема для студентів спеціальності "Водні біоресурси" тематика лекції поглибила знання про внутрішню структуру риб, що є важливим для вирішення практичних завдань у галузі аквакультури та рибного господарства, таких як розведення, здоров'я риб та управління водними біоресурсами. Розуміння морфології спинного мозку, спинномозкових вузлів та печінки риб допоможе студентам краще зрозуміти фізіологічні процеси та адаптації у кісткових риб, особливо у великої групи коропових.

Для студентів спеціальностей "Екологія" та "Технології захисту навколишнього середовища" розуміння морфології та фізіології риб дозволяить краще аналізувати вплив екологічних чинників на водні організми і формувати стратегії їх збереження та відновлення.

Разом зі студентами нашого університету, до лекції долучились також студенти Рівненського державного гуманітарного університету, що вчаться за спеціальнростями 091 «Біологія та біохімія» та 014 «Середня освіта (біологія та здоров’я людини)».

Лекція та презентація, засновані на власних дослідженнях ппрофесора, стали яскравим прикладом для всіх студентів, щодо планування та проводення наукових досліджень, аналізу даних та формулювання висновків.

В обговоренні лекції прийняли участь НПП обох закладів вищої освіти, а саме:

- від НУВГП - завідувачка кафедри водних біоресурсів, к.вет.н., доцент  Полтавченко Т.В.; професорка кафедри екології, технології захисту навколишнього середовища та лісового господарства, д.б.н., професор Бєдункова О.О.;

- від кафедри біології, здоров’я людини та фізичної терапії РДГУ - завідувач кафедри, к.б.н., професор Марциновський В.П.; д.пед.н., професорка кафедри Сяська І.О.; к.пед н., доцент Трохимчук І.М.; к.б.н., доцент Ойцюсь Л.В.; к.вет.н, доцент Воловик Г.П.; к.вет.н, доцент Рудь О.Г.; к.б.н., доцент Толочик І.Л.

Очевидно, що подібні спільні лекції для студентів різних спеціальностей сприяють розвитку навичок міждисциплінарного спілкування і співпраці, які є цінними у сучасному світі, де проблеми часто вимагають комплексних рішень, що виходять за рамки однієї спеціалізації. Багато робочих місць вимагають співпраці між фахівцями з різних областей, а спільні лекції допомагають студентам заздалегідь адаптуватися до такої динаміки.

Організатори події - колектив кафедри водних біоресурсів НУВГП та всі її учасники щиро вдячні професору Горальському Леоніду Петровичу за прочитану лекцію та мають сподівання, що подібні лекції та міжлисциплінапрні зустрічі сприятимуть інноваціям, через набуття студентами компетенцій комбінувати знання та методи з різних областей для створення нових рішень і підходів при вирішенні проблем.