20 листопада в розрізі навчальної дисципліни "Теоретико-методологічні аспекти спеціальності", що слухають аспіранти ННІАЗ, відбулася гостьова лекція, присвячена важливій темі для аспірантів - методам апробації наукових результатів, а саме підготовці наукових статей для публікацій у журналах, що індексуються в міжнародних наукометричних базах даних Scopus та Web of Science.
Лекція була організована к.с.-г.н., професорм Наталією Вознюк, що викладає дисципліни для аспірантів ННІАЗ, з метою ознайомлення аспірантів та зацікавлених науковців кафедр Екології, ТЗНС та ЛГ і Агрохімії, ґрунтознавства та землеробства ім. С.Т. Вознюка з основними аспектами підготовки статей для опублікування в престижних наукових виданнях.
Спікерка гостьової лекції - доктор технічних наук, доцент кафедри екології, ТЗНС та ЛГ Юлія Трач, яка по сумісництву викладає у Варшавському університеті сільського господарства (Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie) та є високопродуктивним дослідником у галузі екології та екологічної безпеки, поділилася практичними порадами щодо ефективної підготовки наукових робіт, звертаючи увагу на критерії відбору журналів, вимоги до структури та оформлення статей, а також важливість правильного вибору ключових слів та самопрезентації наукових досягнень.
Спікеркою також були висвітлені питання, як правильно оформити наукову статтю, які етапи включають процес рецензування, та як уникнути типів помилок, які можуть призвести до відхилення статті з боку редакцій. Лектори також надали оцінку необхідності повторного аналізу наукометричних показників журналу, таких як імпакт-фактор та цитованість, що сприяє впливу публікації на наукову спільноту. Особливу увагу було приділено сучасним підходам до публікацій в умовах швидкого розвитку наукових комунікацій та новітніх технологій.
Учасники лекції мали змогу дізнатись про важливість відкритого доступу та нові платформи для публікацій, що забезпечують більшу видимість наукових статей. Завдяки цьому заходу аспіранти та викладачі отримали важливі знання, які сприятимуть успішній презентації їх наукових результатів на міжнародному рівні.
Надалі, викладачами задіяними в реалізації ОНП "Екологія" та "Агрономія" планується продовження проведення подібних заходів для поглиблення навичок аспірантів з різних професійних тем та спеціалізованих аспектів, у тому числі таких, що відповідають сучасним вимогам наукової спільноти та вимогам сучасного ринку праці.