Екологи долучились до XІ з’їзду Всеукраїнської екологічної ліги

13 вересня 2024 року відбувся XІ з’їзд Всеукраїнської екологічної ліги, в якому взяли участь директор ННІАЗ професор Алла Прищепа, професор кафедри екології, ТЗНС та ЛГ Ольга Бєдункова та доцент тієї ж кафедри Зінаїда Буднік.

Делегати та учасники з'їзду обговорили шляхи вирішення екологічних проблем, які викликані російською військовою агресією, принципи формування в Україні природоохоронного законодавства відповідно до європейських стандартів, ситуацію з об'єктами ПЗФ, у тому числі й новоствореними, проблеми поводження з відходами.

Під час заходу було визначено стратегічні завдання ВЕЛ на період воєнного стану, зокрема:

– важливість підтримки та сприяння європейській інтеграції України у природоохоронній сфері;

– лобіювання посилення екологічної складової в галузевих політиках, внесення змін до існуючого природоохоронного законодавства в контексті воєнного стану та військових дій на території України;

– співпраця з органами державної влади та місцевого самоврядування щодо фіксації збитків для довкілля внаслідок російської збройної агресії.

– інформування населення з екологічних проблем та впливу військових дій на природні екосистеми;

– проведення заходів на підтримку ЗСУ, надання допомоги членам сімей військовослужбовців та ветеранів, ВПО;

– реалізація програми ВЕЛ «Психологічна підтримка в природі дітей, які зазнали впливу війни».

Голова Рівненського осередку ГО ВЕЛпрофесор Алла Прищепа представила результати діяльності за підсумками 2018-2024 рр., серед яких висвітлила науковий, освітній та просвітницький напрямки, в тому числі ряд громадських екологічних ініціатив до яких долучались представники кафедри екології, ТЗНС та ЛГ, а також окреслила розвиток взаємодії науки, освіти та влади рівненського регіону в контексті охорони довкілля та напрацювання шляхів задля досягнення цілей сталого розвитку.

Одним із приємних мометнів з'їзду стало відзначення активу ВЕЛ грамотами за активну участь у сфері дослідження екологічних проблем, впровадження екологічних технологій, роботу з обдарованою молоддю та оцінку впливу військових дій на довкілля.

Україна, 33028, м. Рівне, вул. Соборна 11, mail@nuwm.edu.ua