Актуальні проблеми природоохоронного законодавства

10 червня 2022 р. відбулась Регіональна науково-практична конференція  «Актуальні проблеми природоохоронного законодавства», організаторами якої виступили ННІАЗ та ННІП.

Конференція була присвячена обговоренню актуальних проблем правового регулювання раціонального використання та охорони компонентів навколишнього природного середовища між викладачами закладів вищої освіти, аспірантами, студентами та практиками.

На початку роботи конференції з вітальним словом до учасників звернувся голова науково-організаційного комітету конференції, ректор НУВГП, д.с-г.н., професор Мошинський Віктор Степанович. Він зауважив, що питання природоохоронного законодавства завжди буде актуальним і наша місія – брати участь у формуванні і створенні цього законодавства, якє буде слугувати інструментом гармонізації між інтересами бізнесу, суспільства та окремо взятої людини.

На запрошення директора навчально-наукового інституту агроекології та землеустрою, д. с.-г.н., професора Прищепи Алли Миколаївни, до участі в конференції долучився начальник Спеціалізованої екологічної прокуратури Рівненської обласної прокуратури Джус Андрій Георгійович, який у ході свого виступу наголосив, що одним із важливих завдань державної політики України сьогодні є забезпечення екологічної безпеки.

Серед доповідачів конференції, ННІАЗ представили:

Прищепа А.М. – д.с-г.н., проф., директор ННІАЗ НУВГП, Статник І.І. – к.с-г.н., доцент кафедри екології, технології захисту навколишнього середовища та лісового господарства НУВГП, із темою доповіді «Злочини екоциду внаслідок російської збройної агресії в Україні»;

Бєдункова О.О. - д.б.н., професор  кафедри екології, технології захисту навколишнього середовища та лісового господарства НУВГП; Гунтік І.І. - здобувач вищої освіти першого рівня НУВГП спеціальності 101 Екологія, із темою «Правові основи екологічної освіти»;

Шостак О.О. - здобувач вищої освіти першого рівня НУВГП спеціальності 183 Технології захисту навколишнього середовища, Яхнюк А.О. - здобувач вищої освіти першого рівня НУВГП спеціальності 183 Технології захисту навколишнього середовища (науковий керівник д.б.н. Бєдункова О.О.) із темою доповіді «Проблеми імплементації директиви Європейського союзу про повені в Україні».

Підводячи підсумки, учасники обмінялись враженнями про інформативну насиченість конференції та висловили загальну думку щодо доцільності продовження висвітлення важливих питань природоохоронного законодавства, що особливо важливо з огляду наявного екоциду, який зазнає Україна сьогодні від агресора.