Бізнес-планування в готельно-ресторанному господарстві

Business planning in the hotel and restaurant industry

«Бізнес-планування в готельно-ресторанному господарстві» є обов’язковою компонентою ОП, що вивчається на рівні вищої освіти бакалавр спеціальності 241 «Готельно-ресторанна справа». В процесі вивчення дисципліни студенти розробляють конкретний проект виробництва певного товару (послуги), вивчають процес створення нового типу послуг, аналізують господарську діяльність підприємств, вивчають фінансові, техніко-економічні та організаційні механізми з метою реалізації конкретних завдань.

Предметом навчальної дисципліни «Бізнес-планування в готельноресторанному господарстві» є практика підприємництва. Бізнес-план є результатом дослідження й організаційної роботи підприємця, що ставить за мету вивчення конкретного напряму діяльності фірми на визначеному ринку в конкретних організаційно-економічних умовах.

Метою навчальної дисципліни є підготовка фахівців, які за рахунок набутих знань, навичок і вмінь, зможуть на практиці планувати всі етапи підприємницького циклу в готельно-ресторанному господарстві.

Завдання дисципліни: − вивчення особливостей бізнес-планування у системі планування діяльності підприємств готельного та ресторанного господарств; − вивчення структури бізнес-плану; − формування вмінь щодо технології бізнес-плану; − формування навичок щодо методики розробки фінансового плану; − вивчення ризиків у готельно-ресторанному господарстві; − формування вмінь щодо розробки програм страхування і захисту від ризиків для підприємств готельного та ресторанного господарства.

Студенти повинні знати: − мету й завдання бізнес-планування в готельно-ресторанному господарстві; − відмінні риси бізнес-планів від інших видів планів; − основну документацію при складанні бізнес-плану; − основні вимоги до складання бізнес-планів в готельно-ресторанному господарстві.

Студенти повинні вміти: − здійснювати оцінку ринкової ситуації з метою визначення сфери планування підприємницької діяльності в готельно-ресторанному господарстві; − складати програму підприємницької діяльності з урахуванням основних факторів ризику в готельно-ресторанному господарстві; − здійснювати обґрунтування правильності вибору організаційно-правових форм підприємництва в готельно-ресторанному господарстві; − оцінювати результативність і підвищувати конкурентоспроможність підприємницької діяльності в готельно-ресторанному господарстві; − здійснювати процедуру розробки бізнес-плану.