Фізична та колоїдна хімія, фізико-хімічні методи аналізу (ЕКОбак)

Physical and colloid chemistry, physicochemical methods of analysis

Дисципліна «Фізична та колоїдна хімія, фізико-хімічні методи аналізу» входить до освітніх компонентів вільного вибору, що є основою фахової підготовки висококваліфікованих фахівців-екологів, здатних вирішувати практичні проблеми в галузях екології. Вивчення навчальної дисципліни “Фізична та колоїдна хімія, фізико-хімічні методи аналізу” дозволить здобувачам вищої освіти, які навчаються за спеціальністюЕкологія, з’ясувати екологічні та хіміко-технологічні проблеми обраної професії і отримати чітке уявлення про знання, якими необхідно оволодіти. Мета навчальної дисципліни – засвоєння студентами теоретичних основ фізичної та колоїдної хімії, вивчення закономірностей хімічних процесів, які відбуваються в гетеродисперсних системах, оцінка і використання поверхневих явищ, колоїдно-хімічних процесів, дисперсних водних систем, які зустрічаються в різноманітних технологічних процесах та формування на цій основі наукового світогляду фахівців вищої кваліфікації, що будуть працювати інженерами-екологами; ознайомити студентів з сучасними оптичними, електрохімічними, хроматографічними методами аналізу; підготовка студентів до ефективного засвоєння інструментальних методів аналізу природної та питної води, ґрунту, повітря та застосування результатів в розв’язанні практичних завдань. Завдання навчальної дисципліни – підготовка студентів до ефективного засвоєння спеціальних дисциплін згідно з навчальним планом, показати значення хімічної науки і зокрема фізичної, колоїдної хімії та фізико-хімічних методів аналізу в розв’язанні практичних завдань в галузі раціонального природокористування та охорони навколишнього середовища.