Світове рибне господарство. Охорона та відтворення гідробіоресурсів

World fisheries. Protection and reproduction of hydrobioresources

Мета - полягає у вивченні студентами сучасного стану виробництва рибної продукції в країнах Світу та в Україні, умінні оцінювати перспективи рибної галузі в сучасних умовах з урахуванням тенденцій розвитку світового рибного ринку, наявних ресурсів нарощування виробництва продукції промислу та аквакультури. Складовими світової рибної галузі рибальство і аквакультура. При освоєнні навчального курсу "Світове рибне господарство. Охорона та відтворення гідробіоресурсів" студенти повинні отримати знання про біологічні ресурси рибопромислових регіонів Світового океану, про якісний і кількісний склад уловів, про інфраструктуру риболовецького флоту країн, що ведуть промисел у Світовому океані, навчитися визначати проблеми і оцінювати перспективи розвитку світового рибальства та аквакультури, оцінювати роль та ефективність державної політики у відношенні розвитку рибальства та рибництва в різних країнах Світу. Необхідно орієнтуватись в економічних аспектах рибного промислу та аквакультури і пов’язаних із ними тенденціях розвитку кожного з двох цих напрямків одержання продукції гідробіонтів. Особливо актуальною є проблема охорони біоресурсів Світового океану. Студенти повинні отримати знання про діяльність державних і неурядових організацій по захисту вод Світового океану від забруднення різного роду речовинами, про правові аспекти і механізми регулювання вилучення водних живих ресурсів, експлуатації транспортних і рибопереробних суден, терміналів і т.д.