Рибогосподарська гідротехніка з основами геодезії

Fishery hydrotechnics with the basics of geodesy

Мета викладання дисципліни «Рибогосподарська гідротехніка з основами геодезії» є: - формування в майбутніх фахівців рибогосподарської галузі знань про гідротехнічні споруди, які застосовують в рибництві, типи рибоводних господарств, схеми їх розміщення, питання проектування, будівництва та експлуатації гідротехнічних споруд рибоводних господарств; - підготовка майбутніх фахівців з питань основних геодезичних робіт, необхідних для проектування, будівництва та контролю за деформаціями гідротехнічних споруд для забезпечення нормальної їх експлуатації. Завдання: - ознайомити майбутніх бакалаврів з поняттями «гідротехніка», «гідротехнічні споруди», «рибогосподарська гідротехніка»; - навчити розраховувати та проектувати поперечний профіль земляних гребель і огороджувальних дамб рибоводних ставків; - виконувати гідравлічні розрахунки водоскидних і водовипускних гідротехнічних споруд; - ознайомити студентів зі способами будівництва та правилами експлуатації гідротехнічних споруд рибоводних ставків; - ознайомити студентів із сутністю та теоретичними основами створення топографічних карт та планів; - навчити правильно застосовувати методичний інструментарій використання топографічних карт для вирішення наукових та практичних задач; - виробити навички роботи з приладами, які застосовуються для створення картографічних матеріалів. У результаті вивчення навчальної дисципліни студент повинен знати: основні поняття про «гідротехніку», історію виникнення та розвитку гідротехнічної галузі для рибництва, важливості її для суспільства, стан та перспективи розвитку рибогосподарської гідротехніки в Україні; основні типи гідротехнічних споруд загального та спеціального призначення для рибництва й вимоги до них; основні способи будівництва рибоводних гідротехнічних споруд й рекомендації з їх експлуатації; теоретичні основи про форму та розміри Землі; план, карту і профілі земної поверхні; системи координат, що використовуються в геодезії; принципи роботи та перевірки геодезичних приладів для виконання геодезичних вимірювань; методи побудови знімальних геодезичних мереж; методи проведення нівелювання, способи обчислення координат та висот точок земної поверхні; зрівноваження планових і висотних знімальних мереж; технологію проведення топографічного знімання; вміти: - на основі вихідних даних про природні умови та поставлених задач пропонувати можливі варіанти гідротехнічних споруд до складу рибоводного господарства; - здійснити розміщення (компоновку) споруд в складі гідровузла; - виконувати розрахунки основних гідротехнічних споруд: греблі та водоскиду, що входять до складу ставкового господарства; - намітити схему зведення гідровузла в цілому і окремих його елементів; - визначити основні задачі експлуатації гідротехнічних споруд ставкового господарства; - розв’язувати інженерні задачі на топографічних планах і картах; - виконувати польові вимірювання теодолітами, нівелірами та рулетками; - будувати геодезичні мережі та виконувати їх зрівноваження; - виконувати топографічне знімання; - будувати топографічні плани та профілі; - розв’язувати інженерні задачі на місцевості.