Законодавче забезпечення розвитку водогосподарської галузі (PhD 194)

Legislative support for the development of the water industry

ВК1, Вибіркові компоненти ОНП

Водне господарство – галузь, завданням якої є забезпечення потреб населення і народного господарства у водних ресурсах, збереження, охорона і відтворення водного фонду, попередження шкідливої дії вод і ліквідація її наслідків. Для вирішення існуючих в Україні проблем щодо використання та охорони вод при формуванні ефективних правових, економічних та організаційних передумов раціонального водокористування необхідне удосконалення існуючого законодавства з врахуванням світового досвіду. Основною метою вивчення дисципліни “Законодавче забезпечення розвитку водогосподарської галузі” є формування у майбутніх фахівців знань і вмінь щодо впровадження державної політики, спрямованої на запобігання зростанню антропогенного впливу на довкілля, забезпечення екологічно безпечних умов життєдіяльності населення і господарської діяльності та захисту водних ресурсів від забруднення та виснаження, раціональне використання водних ресурсів, забезпечення сталого функціонування екосистем у басейнах річок України, запобігання шкідливій дії води і ліквідації її наслідків. Вивчення дисципліни “Законодавче забезпечення розвитку водогосподарської галузі ” дозволить фахівцю оволодіти відповідними теоретичними знаннями і практичними уміннями з питань ефективної реалізації екологічного законодавства України з метою: - раціонального використання та охорони вод, збереження водного фонду України; - поєднання державної водної політики з іншими напрямами державної політики, насамперед, у сфері довкілля; максимальне узгодження водно-екологічних та соціальних інтересів; - поєднання раціонального використання і охорони водних об’єктів, що потребують особливої охорони; - реалізації міжнародних договорів з метою належного правового режиму транскордонних водних об’єктів; - забезпечення реалізації функцій управління використанням та охороною вод, формування в населення екологічного світогляду. Методи навчання. Для викладання лекційного курсу розроблений конспект лекцій та використовується інтерактивна дошка. Практичні заняття проводяться з використанням сучасних пакетів прикладних програм та роздаткового матеріал у вигляді індивідуальних завдань.