Розпочалася реєстрація учасників пробного ЗНО

•

5 січня 2021 року розпочалась реєстрація для участі в пробному зовнішньому незалежному оцінюванні. Зареєструватися можна до 19 січня включно на сайті відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти.

Пробне тестування відбувається з метою ознайомлення учнів з процедурою проведення зовнішнього незалежного оцінювання, структурою та змістом тестового зошита, порядком доступу до пункту тестування та робочого місця.
    Також учасники пробного ЗНО зможуть отримати результат тестування, психологічно налаштуватись на проходження тестування та навчитись ефективно розподіляти час на виконання завдань.
    Зважаючи на епідеміологічну ситуацію, учасники/учасниці пробного ЗНО можуть обрати лише один предмет для проходження пробного ЗНО. Пробне зовнішнє незалежне оцінювання можна скласти з одного з таких предметів:

• українська мова;
    • українська мова і література;
    • історія України;
    • математика;
    • біологія;
    • географія;
    • фізика;
    • хімія;
    • іноземні мови: англійська, іспанська, німецька та французька.

У 2021 році кожен учасник/кожна учасниця пробного тестування зможе завантажити тестові зошити з усіх навчальних предметів із цього переліку й пройти тестування вдома, після чого внести свої відповіді у форми на спеціальному сервісі для визначення результатів на сторінці Українського центру оцінювання якості освіти – й отримає результати за шкалою 100–200 балів. Отже, у 2021 році можна буде як ознайомитися з процедурою проведення ЗНО під час пробного тестування з одного з навчальних предметів, так і перевірити рівень своїх навчальних досягнень з усіх інших предметів з переліку.
    Охочі взяти участь у цьому тестуванні зможуть зареєструватися на сайті того регіонального центру оцінювання якості освіти, який обслуговує регіон, де вони мешкають.
    Для успішної реєстрації необхідно заповнити онлайн форму, зайти до особистого кабінету учасника пробного ЗНО, роздрукувати квитанцію та оплатити послугу з проведення пробного ЗНО.
    Тестування з усіх навчальних предметів відбудуться 10 квітня 2021 року. Це пов’язано з поширенням епідемії СOVID-19. Необхідно зменшити ризики учасників тестування, а також залучених працівників.
    Результати пробного ЗНО 2021 для осіб, які введуть свої відповіді на спеціальному сервісі визначення результатів на сайті Українського центру оцінювання якості освіти, буде оприлюднено на їхніх інформаційних сторінках 16 квітня.
    Участь у цьому тестуванні є платною. Оскільки пробне ЗНО не обов’язкове і має на меті лише ознайомити з процедурою оцінювання, воно платне. Пробне ЗНО – це державна послуга, однак держава не отримує прибутку з нього, оскільки учасник оплачує вартість тестових матеріалів, роботу фахівців, залучених до проведення тестування, створення й функціонування спеціальних сервісів реєстрації, оброблення результатів тощо. Послугу з проведення платного ЗНО надають регіональні центри оцінювання якості освіти, адже саме вони забезпечують реєстрацію учасників, створюють умови для проходження ними тестування.
    З огляду на те, що в різних регіонах очікувана кількість учасників пробного ЗНО відрізняється, різняться і вартість доставлення та друку матеріалів для нього, тож вартість пробного ЗНО для учасників з різних регіонів також різниться. Цьогоріч вона становить 195–255 грн. Це дещо дорожче, аніж у минулі роки, що пов’язано передусім з підвищенням окладів працівників першого тарифного розряду, від якого обраховують оплату праці залучених працівників, а також зі зменшенням очікуваної кількості тестувань.
    Найменша вартість пробного тестування цьогоріч буде запропонована Харківським регіональним центром оцінювання якості освіти, який обслуговує учасників Харківської, Сумської та Полтавської областей. Вартість тестування для мешканців цих регіонів складатиме 195 грн.
    Вартість тестування для учасників, які проходитимуть пробне ЗНО у Закарпатській, Івано-Франківській, Тернопільській та Чернівецькій областях становить 216 грн.
    Учасники пробного ЗНО з Дніпропетровської та Запорізької області зможуть скласти тест за 222 грн.
    Одеський регіональний центр пропонує учасникам Одеської та Кіровоградської області пройти пробне ЗНО за 225 грн.
    Таку саму вартість буде мати пробне тестування, організоване Херсонським РЦОЯО для учасників з Миколаївської, Херсонської областей, АР Крим та м. Севастополя.
    Вартість участі в одному тестуванні на території Волинської, Львівської або Рівненської областей становить 240 грн.
    Також 240 грн коштуватиме тестування у Вінницькій, Житомирській та Хмельницькій областях.
    Учні, які мешкають у столиці, а також Київський, Черкаській та Чернігівській областях матимуть можливість пройти пробне ЗНО за 246 грн.
    Вартість пробного ЗНО для учасників із Донецької та Луганської областей складатиме 255 грн.

Важливо! Реєстрація для проходження пробного ЗНО не передбачає автоматичної реєстрації для участі в основній сесії ЗНО.

Результати пробного ЗНО не буде зараховано як оцінки за державну підсумкову атестацію та не буде використано для участі в конкурсному відборі під час вступу до закладів вищ

Коментарі (0)

Середня оцінка 0 з 5 згідно 0 голосів
Коментарі відсутні

Залиште свій коментар

1. Залишити коментар як гість. Зареєструватися або авторизуватися.
Rate this post:
0 Characters