Виставка атрибутики ФК "Динамо" Київ

13 травня 2022 р. футбольний клуб «Динамо» (Київ) перетнув межу свого 95-річчя від дня його заснування. На сьогодні – це найстаріший професійний клуб, який провів усі свої сезони у найвищій лізі.

З цієї нагоди 20 червня о 12.00 в музеї історії НУВГП буде відкрита виставка колекції зі 173 значків, присвячена ФК «Динамо», яку наш викладач Валерій Цибульський почав збирати ще в далекому 1976 р. після відвідування в Києві гри на Супер Кубок між «Динамо» (Київ) та «Баварія» (Мюнхен), яка закінчилася перемогою динамівців з рахунком 2:0. Це була мега-подія в світовому футболі!

Впродовж навчання в Київському університеті ім. Т.Г. Шевченка з 1977 р. Валерій Іванович, маючи абонемент на футбол, не пропустив жодної гри. Колекція значків поповнювалася. Цінними є значки ручної роботи – особливо такі, серія яких була вкрай обмеженою. Таку серію – одну з десяти – відвідувачі зможуть побачити на виставці.

До навчання в аспірантурі з 1984 по 1987 рр. шанувальник Київського «Динамо» не лише слідкував за іграми улюбленого клубу через телевізійний екран, а ще й почав збирати публікації про спортивне життя футболістів-киян в українській і всесоюзній періодиці. Деякі вирізки з газет представлено і, кого вони зацікавлять, зможуть їх почитати.

Щорічно в грудні в актовій залі університету ім. Шевченка відбувався звіт ФК «Динамо» перед громадськістю. Приходили керівники клубу і 2-3 футболісти. Після виступів гостей університету присутні чули відповіді на свої запитання. Одна така зустріч занотована В.І. Цибульським з додатком пропуску в актову залу на неї.

Здивує іще один експонат – слайд-фільм на фотоплівці однієї знакової для ФК «Динамо» гри на своєму полі. При сучасних комп’ютерних технологіях виготовлення таких речей було б масовішим і доступнішим загалу. На час придбання даного слайд-фільму довелося добряче витратитися зі студентської стипендії.

Проте ні перед якими труднощами справжній шанувальник улюбленого футбольного клубу не стане. З поїздок на матчі привезено ряд сувенірів (від книг до комплектів листівок), футбольна атрибутика, квитки на матчі, програмки і т.п.

В роки незалежності поступово перестали випускати значки, зменшилася кількість періодичних видань, фактично вся інформація перейшла в Інтернет.

Хобі В.І. Цибульського вузькоспрямоване. Конкретна тема колекції значків тільки про ФК «Динамо» (Київ). Тому в Рівному подібних колекціонерів нема.

Відкриття виставки відбудеться 20 червня 2022 р. о 12.00. в музеї історії НУВГП за адресою: м. Рівне, вул. Соборна, 11, IV-й поверх.

Вхід вільний.

Виставка працюватиме з 20 червня по 04 липня з 11.00 до 15.00 крім суботи і неділі.

Читайте нас також у соціальних мережах:

Схожі оголошення за тематикою

Коментарі (0)

Середня оцінка 0 з 5 згідно 0 голосів
Коментарі відсутні

Залиште свій коментар

1. Залишити коментар як гість. Зареєструватися або авторизуватися.
Rate this post:
0 Characters