До уваги викладачів, працівників та здобувачів освітніх послуг НУВГП!
Інформуємо, що з листопада поточного року Національний університет водного господарства та природокористування підключений до Єдиного порталу повідомлень викривачів.
Єдиний портал повідомлень викривачів – це внутрішній канал повідомлення*!
* Внутрішні канали повідомлення про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень цього Закону – способи захищеного (у тому числі анонімного) повідомлення інформації викривачем керівнику або уповноваженому підрозділу (особі) органу, юридичної особи, у яких викривач працює, проходить службу чи навчання або на замовлення яких виконує роботу, а так само до органу вищого рівня, уповноважена особа якого здійснює контроль за дотриманням антикорупційного законодавства на підвідомчих підприємствах, в установах та організаціях.
Портал гарантує викривачам забезпечення умов конфіденційності, а також надає доступ викривачами до інформації про стан, процес розгляду та результати розгляду їх повідомлень.
Набуття особою статусу викривача
Будь-яка особа, якій стала відома інформація про корупційне, або пов’язане з корупцією правопорушення, інших порушень Закону України «Про запобігання корупції», може повідомити про це на Порталі. Однак не кожна людина може набути статус викривача.
Відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» викривач – фізична особа, яка за наявності переконання, що інформація є достовірною, повідомила про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень цього Закону, вчинених іншою особою, якщо така інформація стала їй відома у зв’язку з її трудовою, професійною, господарською, громадською, науковою діяльністю, проходженням нею служби чи навчання або її участю у передбачених законодавством процедурах, які є обов’язковими для початку такої діяльності, проходження служби чи навчання.
Отже, особа вважається викривачем за сукупності таких умов:
- повідомити про корупцію має фізична особа (громадянин України, іноземець, особа без громадянства), яка переконана, що її інформація є достовірною;
- наведена у повідомленні інформація повинна містити факти, що доводять можливе вчинення іншою особою корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення, які можна перевірити;
- ця інформація стала їй відома у зв’язку з її трудовою, професійною, господарською, громадською, науковою діяльністю, проходження нею служби чи навчання.
У разі відсутності хоча б однієї з вищевказаних умов особа вважається заявником.
Алгоритм подання повідомлення, у тому числі до національного агентства через єдиний портал повідомлень викривачів
Подання повідомлень (у тому числі анонімних) через внутрішні канали повідомлення про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України «Про запобігання корупції» здійснюється через відкритий для цілодобового доступу до Порталу та спеціальні телефонні лінії.
Портал передбачає 5 простих кроків для здійснення повідомлення:
Крок 1 – Організація та посадова особа
Необхідно натиснути на поле і з випадаючого списку вибрати організацію, про корупцію в якій особа хоче повідомити. Після цього необхідно вибрати, хто саме з посадових осіб вчинив правопорушення.
Крок 2 – Тип повідомлення
Необхідно зазначити чи бажає особа надати в повідомленні дані про себе чи залишити повідомлення анонімно.
Крок 3 – Джерело отримання інформації
Необхідно вказати, звідки особі стала відома інформація про правопорушення.
Крок 4 – Склад правопорушення
Необхідно вказати, про яке саме правопорушення особа бажає повідомити – слід вибрати один із запропонованих варіантів та з випадаючого списку обрати статтю.
Крок 5 – Обставини правопорушення
Необхідно вказати обставини правопорушення, ПІБ осіб, дату та місце злочину, а також додати підтверджуючі матеріали.
Нагадуємо, що відповідальним за реалізацію повноважень із захисту викривачів корупції в Національному університеті водного господарства та природокористування наказом від 09.09.2020 року № 461 призначено Захарця Анатолія Леонідовича, начальника відділу з питань запобігання та виявлення корупції.
Читайте нас також у соціальних мережах:
Схожі оголошення за тематикою
-
«Всесвітні студії» – освітня програма для молодих лідерів
До 15 травня 2021 року програма «Всесвітні студії» Фонду Віктора Пінчука приймає заявки на...
-
BridgeUSA: Обмін для українських викладачів
Американські ради з міжнародної освіти в Україні раді оголосити новий конкурс на участь у програмі BridgeUSA!
-
I етап студентської Всеукраїнської олімпіади з математики
Запрошуються студенти НУВГП! 30 листопада (четвер) 2023 року відбудеться I етап студентської...
-
Mitacs Globalink Research Internship 2023
Канадська організація Mitacs 11 серпня розпочала набір студентів для участі у...
-
Акредитаційна експертиза ОПП Гідротехнічне будівництво, водна інженерія та водні технології
В Національному університеті водного господарства та природокористування проводиться акредитаційна експертиза...
Залиште свій коментар
- Залишити коментар як гість. Зареєструватися або авторизуватися.