Міжнародна конференція з обміну кращими практиками освітньої та психосоціальної роботи з дітьми в умовах тривалої війни в Україні та Ізраїлі “Раннє дитинство під час війни” організована Early Starters International у співпраці з Міністерствами Освіти України та Ізраїлю, Ruppin Academic Center та та інших партнерів (буде доповнюватися!).
Конференція проходитиме онлайн, три дні - з 8 по 10 квітня 2024 року, 10:00-14:00 (час Єрусалим/Київ).
Реєстраційна форма.
Конференція має на меті:
1. Обмін досвідом та найкращими практиками освітньої та психосоціальної роботи з внутрішньо переміщеними дітьми та сім’ями в умовах війни, що триває.
2. Обмін досвідом практичного застосування терапевтичної роботи по проживанню горя та втрати серед дітей.
3. Презентація досягнень та кращих практик роботи з персоналом, який опікується дітьми: як навчати, супроводжувати та підтримувати дорослих, які працюють з дітьми?
Російсько-українська війна — це триваючий міжнародний конфлікт між Росією та Україною, який почався в лютому 2014 року. Після Революції Гідності в Україні Росія анексувала Крим та розвʼязала гібридну війну на Донбасі за допомогою так званих “проросійських сил” (насправді агентів спецслужб та кадрових російських військових) . Перші вісім років конфлікту також включали морські інциденти, кібервійни та загострення політичної напруги. У лютому 2022 року Росія здійснила пряме повномасштабне вторгнення в Україну та почала окупацію більшої частини країни. Згідно Євростату, на кінець жовтня 2023 року тимчасовий притулок у Європейському Союзі отримали 4,24 млн біженців з України. Серед біженців: 47% жінок і 33% дітей, а 3,7 мільйона є внутрішньо переміщеними особами. З початку повномасштабного вторгнення цивільне населення в різних областях України стикається з постійними стресовими подіями (повітряна тривога, ракетні атаки) і втратами (вбиті та поранені солдати та цивільні особи). Наслідки війни порушують повсякденне життя всього українського населення, і в першу чергу – дітей. 7 жовтня бойовики ХАМАС здійснили безпрецедентну транскордонну атаку на Ізраїль. Під час добре організованого прихованого нападу вони бульдозером зруйнували прикордонний паркан у кількох місцях, застали зненацька ізраїльський апарат безпеки та розгромили військову оборону. Здивовані відсутністю опору, нападники перетворили операцію на кривавий і хаотичний напад на цивільні території. Близько 300 000 ізраїльтян стали внутрішньо переміщеними особами через тривале протистояння між Ізраїлем і ХАМАС після різанини, здійсненої терористичною групою 7 жовтня на півдні Ізраїлю, а також на тлі ескалації сутичок на північному кордоні Лівану з терористичною групою Хезболла та союзними палестинськими фракціями. Відтоді цивільне населення в Ізраїлі стикається з безперервним стресом (часті повітряні сигнали тривоги, які порушують розпорядок життя) та втратами (вбиті або поранені солдати під час війни, що триває, заручники, які все ще знаходяться у полоні ХАМАС). Наслідки війни порушують повсякденне життя всього ізраїльського населення, і в першу чергу - дітей.
Суспільства, які переживають тривалий конфлікт, і системи, відповідальні за роботу з населенням (освіта, соціальний захист, охорона здоров’я та психічного здоров’я), стикаються з багатьма проблемами. Однією з головних проблем є профілактика – запобігання довгостроковим наслідкам безперервної стресової ситуації для особливо чутливого молодого покоління в обох суспільствах. Діти раннього віку, які ростуть і розвиваються в цей період часу, ймовірно, змінять свій розвиток через постійну відсутність безпечного середовища, і коли виростуть, понесуть наслідки тривалого стресу та травми до свого дорослого життя.