Міжнародна конференція Раннє дитинство під час війни

Міжнародна конференція з обміну кращими практиками освітньої та психосоціальної роботи з дітьми в умовах тривалої війни в Україні та Ізраїлі “Раннє дитинство під час війни” організована Early Starters International у співпраці з Міністерствами Освіти України та Ізраїлю, Ruppin Academic Center та та інших партнерів (буде доповнюватися!).
 
Конференція проходитиме онлайн, три дні - з 8 по 10 квітня 2024 року, 10:00-14:00 (час Єрусалим/Київ). Реєстраційна форма.
 
Конференція має на меті:
1. Обмін досвідом та найкращими практиками освітньої та психосоціальної роботи з внутрішньо переміщеними дітьми та сім’ями в умовах війни, що триває.
2. Обмін досвідом практичного застосування терапевтичної роботи по проживанню горя та втрати серед дітей.
3. Презентація досягнень та кращих практик роботи з персоналом, який опікується дітьми: як навчати, супроводжувати та підтримувати дорослих, які працюють з дітьми?
 
Російсько-українська війна — це триваючий міжнародний конфлікт між Росією та Україною, який почався в лютому 2014 року. Після Революції Гідності в Україні Росія анексувала Крим та розвʼязала гібридну війну на Донбасі за допомогою так званих “проросійських сил” (насправді агентів спецслужб та кадрових російських військових) . Перші вісім років конфлікту також включали морські інциденти, кібервійни та загострення політичної напруги. У лютому 2022 року Росія здійснила пряме повномасштабне вторгнення в Україну та почала окупацію більшої частини країни. Згідно Євростату, на кінець жовтня 2023 року тимчасовий притулок у Європейському Союзі отримали 4,24 млн біженців з України. Серед біженців: 47% жінок і 33% дітей, а 3,7 мільйона є внутрішньо переміщеними особами. З початку повномасштабного вторгнення цивільне населення в різних областях України стикається з постійними стресовими подіями (повітряна тривога, ракетні атаки) і втратами (вбиті та поранені солдати та цивільні особи). Наслідки війни порушують повсякденне життя всього українського населення, і в першу чергу – дітей. 7 жовтня бойовики ХАМАС здійснили безпрецедентну транскордонну атаку на Ізраїль. Під час добре організованого прихованого нападу вони бульдозером зруйнували прикордонний паркан у кількох місцях, застали зненацька ізраїльський апарат безпеки та розгромили військову оборону. Здивовані відсутністю опору, нападники перетворили операцію на кривавий і хаотичний напад на цивільні території. Близько 300 000 ізраїльтян стали внутрішньо переміщеними особами через тривале протистояння між Ізраїлем і ХАМАС після різанини, здійсненої терористичною групою 7 жовтня на півдні Ізраїлю, а також на тлі ескалації сутичок на північному кордоні Лівану з терористичною групою Хезболла та союзними палестинськими фракціями. Відтоді цивільне населення в Ізраїлі стикається з безперервним стресом (часті повітряні сигнали тривоги, які порушують розпорядок життя) та втратами (вбиті або поранені солдати під час війни, що триває, заручники, які все ще знаходяться у полоні ХАМАС). Наслідки війни порушують повсякденне життя всього ізраїльського населення, і в першу чергу - дітей.
 
Суспільства, які переживають тривалий конфлікт, і системи, відповідальні за роботу з населенням (освіта, соціальний захист, охорона здоров’я та психічного здоров’я), стикаються з багатьма проблемами. Однією з головних проблем є профілактика – запобігання довгостроковим наслідкам безперервної стресової ситуації для особливо чутливого молодого покоління в обох суспільствах. Діти раннього віку, які ростуть і розвиваються в цей період часу, ймовірно, змінять свій розвиток через постійну відсутність безпечного середовища, і коли виростуть, понесуть наслідки тривалого стресу та травми до свого дорослого життя.
 
І все ж існують практики та способи створити сприятливе середовище для дітей, які можуть запобігти цим довгостроковим наслідкам. Ця конференція хоче зробити пріоритетом турботу про наше майбутнє – турботу про наше наступне покоління. Обмін знаннями та найкращими практиками спеціалістів з обох країн щодо захисту нашого наступного покоління принесе користь обом нашим суспільствам і зміцнить їх стійкість і оптимізм у ці темні часи.
 
Early Starters International – це освітня гуманітарна організація, яка забезпечує здорове дитинство маленьким дітям у надзвичайних ситуаціях та вразливих громадах по всьому світу. Доступ до безпечного раннього навчального простору є універсальним правом і основною потребою для всіх дітей, навіть під час гуманітарних катастроф і надзвичайних ситуацій.
 
З початку повномасштабного вторгнення в Україну ESI створив та забезпечує функціонування безпечних просторів у 5 країнах для українських дітей-біженців та внутрішньо переміщених дітей. Ці безпечні простори створені для маленьких дітей під час надзвичайних ситуацій та гуманітарних катастроф, вони зосереджені на потребах розвитку, намагаються зменшити наслідки травми і забезпечити безпечне місце для ігор, навчання та розумового та емоційного розвитку маленьких дітей. Early Starters International (ESI) створила та керує такими безпечними просторами також для ізраїльських дітей, евакуйованих із гарячих регіонів ізраїльського конфлікту, продовжує керувати такими просторами як в Україні, так і в Ізраїлі, а також навчає фахівців в обох країнах для надання допомоги дітям під час обох триваючих конфліктів.
 
Під час конференції будуть представлені доклади, працюватимуть дискусійні та робочі групи, а по закінченню конференції буде видана загальна збірка матеріалів конференції з принципами і найкращими практиками, які будуть корисні професіоналам у цій галузі, науковцям і політикам. ПУБЛІКАЦІЇ Підсумки конференції, прес-релізи будуть розміщені на офіційних сайтах організаторів та провідних партнерів. Будуть відібрані найкращі доклади, які будуть опубліковані у фахових журналах університетів України та Ізраїлю. МОВИ Робочими мовами конференції будуть англійська, українська та іврит.


Читайте нас також у соціальних мережах:

Схожі оголошення за тематикою

Коментарі (0)

Середня оцінка 0 з 5 згідно 0 голосів
Коментарі відсутні

Залиште свій коментар

  1. Залишити коментар як гість. Зареєструватися або авторизуватися.
Rate this post:
0 Characters
Вкладення (0 / 3)
Поділитися Вашим місцезнаходженням

При використанні матеріалів - посилання на сайт  обов'язкове

Політика конфіденційності

Технічна підтримка сайту

Повідомити про корупцію

Image

Україна, 33028, м. Рівне, вул. Соборна 11, тел. (0362) 63-32-09

mail@nuwm.edu.ua

Наші координати

Скринька довіри

Image

При використанні матеріалів - посилання на сайт  обов'язкове

Всі права захищені законодавством України

Технічна підтримка сайту

Україна, 33028, м. Рівне, вул. Соборна 11,

тел. (0362) 63-32-09

mail@nuwm.edu.ua

Наші координати

2024 Національний університет водного господарства та природокористування