У березні 2022 року на порталі Research4Life було повідомлено про рішення видавців наукової літератури надати українським науковцям до кінця 2022 року безкоштовний доступ до електронних ресурсів (журналів, книг, баз даних) у межах проєкту Research4Life для того, щоб підтримати наукову спільноту України в умовах війни.
У 2023 та серпні 2024 року було продовжено статус України – включення держави до групи країн А, організації та вченіз яких мають безкоштовний доступ до ресурсів платформи.
Українським науковцям продовжено безкоштовний доступ до більшості контенту Research4Life. Обов’язковою умовою отримання доступу є реєстрація установи на порталі Research4Life, після чого установа отримує дані для входу (логін та пароль), які використовуються виключно її працівниками.
З метою ефективного використання науковими (науково-педагогічними) працівниками закладів вищої освіти і наукових установ наданого доступу до електронних колекцій журналів і книг провідних видавців наукової літератури в рамках проєкту Research4Life пропонуємо здійснити такі заходи:
1) визначити осіб, відповідальних в установах за організацію налаштування доступу до Research4Life та консультування працівників установ з питань використання такого доступу;
2) установам, які ще не зареєструвалися на порталі Research4Life – пройти відповідну реєстрацію, щоб надати змогу своїм працівникам скористатися доступом до ресурсів (інформація про порядок реєстрації установи міститься на сайті Державної науково-технічної бібліотеки України (далі – ДНТБ України) за посиланням: bit.ly/3PUvuWC);
3) проінформувати наукових (науково-педагогічних) працівників про можливість використання ресурсів Research4Life, опублікувавши відповідні повідомлення на сайтах установи та її структурних підрозділів (у закладах вищої освіти – на сайтах факультетів, кафедр, бібліотек, науково-дослідних частин тощо), включивши до такої інформації контакти осіб, відповідальних в установі за надання консультацій з питань отримання доступу до ресурсів платформи Research4Life та спосіб, у який необхідно звертатися для отримання роз’яснень і даних для входу на платформу (листом на адресу електронної пошти, за номером телефону, через гугл форму тощо);
Довідково ознайомитись із записом вебінарів українською мовою.
4) поширити через електронну розсилку серед працівників установи інформацію з алгоритмом отримання наданого установі доступу до платформи Research4Life, яку підготували фахівці ДНТБ України (додається);
5) з метою вивчення ефективності та зручності використання доступу до платформи Research4Life одній особі від установи на рівні проректора/заступника директора з наукової роботи або начальника науководослідної частини пройти опитування, яке міститься за посиланням: bit.ly/3oPpV32.
У разі виникнення запитань, пов’язаних з організацією підключення доступу установи до платформи Research4Life та використання доступу її працівниками, для отримання необхідної консультації відповідальним особам установи слід комунікувати із фахівцями ДНТБ України, національними координаторами Research4Life (адреса електронної пошти: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., e–Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., форма для зворотного зв’язку: bit.ly/3oElPL7 ).
Крім того, звертаємо увагу, що команда Research4Life у співпраці з Директорією журналів відкритого доступу (DOAJ) та Академією наук Південної Африки (ASSAf) розробила курс для видавців наукових видань та для тих, хто планує заснувати видання. У вересні цього року вперше курс буде проведено українською мовою для всіх видавців наукових журналів в Україні та україномовних видавців наукових журналів у країнах «Research4Life Country Connectors».
Заняття будуть проводитись з 13 вересня по 2 жовтня 2024 року в онлайн режимі на платформі Zoom. Участь в курсі є безкоштовною. Курс акредитований ASSAf. Учасники зможуть отримати сертифікат за умови активної участі в, як мінімум, трьох модулях курсу та успішного проходження фінального опитування.
Детальніше про курс та умови реєстрації
Додаток: згадане на 2 арк.
Читайте нас також у соціальних мережах:
Схожі оголошення за тематикою
-
«Всесвітні студії» – освітня програма для молодих лідерів
До 15 травня 2021 року програма «Всесвітні студії» Фонду Віктора Пінчука приймає заявки на...
-
BridgeUSA: Обмін для українських викладачів
Американські ради з міжнародної освіти в Україні раді оголосити новий конкурс на участь у програмі BridgeUSA!
-
I етап студентської Всеукраїнської олімпіади з математики
Запрошуються студенти НУВГП! 30 листопада (четвер) 2023 року відбудеться I етап студентської...
-
Mitacs Globalink Research Internship 2023
Канадська організація Mitacs 11 серпня розпочала набір студентів для участі у...
-
Акредитаційна експертиза ОПП Інформаційні технології в бізнесі
В Національному університеті водного господарства та природокористування проводиться акредитаційна експертиза...
Залиште свій коментар
- Залишити коментар як гість. Зареєструватися або авторизуватися.