Субота, 01 квітня 2023
  646 візитів
Голоси
Скасувати
Пропонується до обговорення проєкт ОПП 174 Автоматизація, комп'ютерно-інтегровані технології та робототехніка першого рівня вищої освіти (бакалавр) (проект 2023 року).

Файл для ознайомлення за посиланням:
Пропозиція щодо збільшення кількості кредитів на вивчення дисципліни Фізика.

Зважаючи на те, що в нашому регіоні розміщені дві атомні електростанції (РАЕС та ХАЕС), що нарощують потужності виробництва, для підготовки майбутніх висококваліфікованих спеціалістів вважаємо за необхідне збільшити кількість кредитів на дисципліну Фізика для більш детального вивчення таких розділів: атомна фізика, фізика атомного ядра і елементарних частинок, квантова механіка та ін.

Зокрема, кафедра хімії та фізики пропонує збільшити в освітньо-професійній програмі “Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка” (спеціальність 174 Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка) кількість кредитів на вивчення дисципліни Фізика із шести до дев’яти. Кадровий потенціал кафедри та наявне лабораторне обладнання дозволяє забезпечити викладання дисципліни Фізика на високому навчально-методичному рівні.

Рішення одноголосно схвалено на засіданні кафедри хімії та фізики, протокол №7 від 06.04.2023 р.
Пропозиція щодо дисципліни „Основи цифрових технологій”.

Навчальний матеріал курсу „Основи цифрових технологій” практично дублюється із теоретичними основами дисципліни „Інформатика”, яка читалася у першому семестрі. При виконанні практичних робіт курсу „Основи цифрових технологій” ми використовуємо знання та навички, які були отримані під час навчання у загальноосвітній школі на уроках інформатики.
Пропонуємо вилучити дисципліну „Основи цифрових технологій” із ОПП 174 Автоматизація, компютерно-інтегровані технології та робототехніка.

Обговорення пропозиції проводилося із студентами групи АКІТ–11.
Староста групи АКІТ–11 Мельник Марія
Заступник старости групи Коханець Вадим
Вважаю, що ОПП має виділяти більше часу під практичну складову, при вивченні мікропроцесорних систем, та робототехнічних комплексів. Студенту необхідно освоїти також базові навички, такі як паяння.
ОК19 Основи цифрових технологій
відповідно до стандарту університету форма контролю дисципліни Екзамен, в пропонованій ОПП - Залік
пропоновані компененції дисципліни: К11. Здатність застосовувати знання математики, в обсязі, необхідному для використання математичних
методів для аналізу і синтезу систем автоматизації. К14. Здатність застосовувати методи системного аналізу, математичного моделювання, ідентифікації та
числові методи для розроблення математичних моделей окремих елементів та систем автоматизації в цілому, для аналізу якості їх функціонування із використанням новітніх комп’ютерних технологій, не відповідають суті дисципліни. Причому ці компетенції є фаховими, і в таблиці 4 не зазначено відповідність дисципліни загальним компетенціям.
Для дисципліни Іноземна мова зазначена компетенція К04. Навички використання інформаційних і комунікаційних технологій.
Для дисципліни Екологія не вказана компененція К07. Прагнення до збереження навколишнього середовища, в той же час в таблиці 4 для даної дисципліни відміченена компенентність К12. Здатність застосовувати знання фізики, електротехніки, електроніки і мікропроцесорної техніки, в обсязі, необхідному для розуміння процесів в системах автоматизації та комп’ютерно-інтегрованих технологіях.
В структурно-логічній схемі ОП зазначені дисципліни які відсутні в таблиці 2.1 переліку компонент ОП. (Інформатика і компютерна техніка)
В структурно-логічній схемі дисципліна Числові методи в таблиці переліку компонент - Чисельні методи, це різні дисципліни ?
в структурно-логічній схемі Підприємництво в таблиці Підприємницька діяльність .......
в стуктурно-логічній схемі відсутня дисципліна ОК2 Інформаційні технології
11 місяців тому
Голоси
Скасувати
Під час викладання фахових дисциплін вважаю за потрібне приділити увагу телекомунікаційним технологіям, які активно використовуються для побудов систем автоматизації. Зокрема, протоколам реального часу: Profinet, EtherCAT, Ethernet powerlink та іншим, які широко використовуються на виробництві.

Буряк Артем Дмитрович, інженер з автоматизації ТОВ «ЕВОТЕК», м. Київ.
  • Сторінка :
На цей допис поки що немає відповідей.
Будьте одними з перших, хто відповість на цей допис!