Середа, 10 травня 2023
  8 відповіді
  507 візитів
0
Голоси
Скасувати
За посиланням: https://docs.google.com/document/d/1i2-QkQxjekaJN3B568QkbtJgc6PsZL3p/edit?usp=sharing&ouid=114191652622956429420&rtpof=true&sd=true
представлено освітньо-професійну програму «ОХОРОНА ПРАЦІ» другого рівня вищої освіти за спеціальністю № 263 «Цивільна безпека».

У наведеній ООП «ОХОРОНА ПРАЦІ» визначені програмні компетентності, виходячи із мети діяльності та підготовки фахівців, здатних розв'язувати задачі дослідницького та/або інноваційного характеру у сфері цивільної безпеки. Підготовка висококваліфікованих фахівців до практичної, управлінської та науково-дослідної діяльності у сфері охорони праці із врахуванням особливостей забезпечення цивільної, промислової, техногенної безпеки, створення та підтримання безпечних і здорових умов праці на підприємствах водогосподарської, будівельної, лісової, сільськогосподарської, транспортної, гірничовидобувної галузей та соціального сектору регіону
Щодо обговорення питання отримання другого (магістерського) рівня вищої освіти зі спеціальності 263

Цивільна безпека» надає студентам значно більше можливостей успішного працевлаштування з належним рівнем оплати праці, проте вимагає високого рівня знань. Освітньо-професійна програма «Охорона праці» за спеціальністю № 263 «Цивільна безпека» містить компоненти, які забезпечують можливість вирішувати завдання, які стоять перед охороною праці у сучасних умовах. Можна відзначити, що особливо актуальними та цікавими є такі дисципліни, як Цифрові технології, Лідерство та управління командою, Системний аналіз і моделювання в цивільній безпеці. Чітко виписані компетентності, результати навчання, перелік можливих посад. Безумовно важливим є гармонізація освітніх компонентів ОПП з вимогами Міжнародних стандартів з безпеки та гігієни праці Євросоюзу, зокрема використання ризик-орієнтованого підходу, імплементації сучасних законодавчих документів.

Представлена освітньо-професійна програма «Охорона праці» другого (магістерського) рівня вищої освіти за спеціальністю № 263 «Цивільна безпека» галузі знань № 26 «Цивільна безпека» кафедри охорони праці та безпеки життєдіяльності враховує потреби ринку праці, відповідає вимогам стандарту вищої освіти України і рекомендується для впровадження у навчальний процес.

Провідний інженер з охорони праці та керівник
служби охорони праці Міжнародного науково-навчального центру
інформаційних систем та технологій НАН та МОН України,
сертифікований інженер з охорони праці,
аудитор з питань охорони праці, коуч-тренер з
безпеки життєдіяльності Душко Т.В.,
https://tdushko.wixsite.com/info
1 рік тому
·
#199
0
Голоси
Скасувати
Ознайомившись з освітньо-професійною програмою, хотів би зазначити, що з кафедрою охорони праці та безпеки життєдіяльності НУВГП наше виробниче підприємство Рівненське представництво «Chandwin Engineering Pte.» Ltd. (Сінгапур) і виробничий підрозділ Української технологічної академії (УТА), яка є членом ЮНЕСКО, згідно договору пов’язує багаторічна співпраця з питань промислової та екологічної безпеки. На підставі договору викладачі та аспіранти кафедри допомагають нашому колективу в оформленні документації з питань охорони праці, зокрема розробки інструкцій з охорони праці під час пуску, наладки та експлуатації очисних споруд і споруд водопідготовки та синтезу пробіотиків-ензимів з використанням відновлювальних природних ресурсів і енергії сонця, підготовки розділу «Охорона праці» у проєктній документації. Студенти спеціальності «Цивільна безпека» використовують розробки нашого підприємства Рівненське представництво «Chandwin Engineering Pte.» Ltd. у магістерських роботах. Ми, спільно з викладачами кафедри, отримали ряд патентів на безпечне водоочисне обладнання та системи водопідготовки з комплексним знезараженням води, включно безпечне отримання питної води в польових умовах. На мою думку, вважаю позитивним, що в ОПП ведена нова дисципліна «Техногенно-екологічна безпека в умовах господарської діяльності», що дозволяє випускникам більш практично вирішувати пов‘язані питання безпеки праці та безпеки виробничого і навколишнього середовища. Бажано, щоб в цьому курсі студентам надавали технічні знання із застосування обладнання для вирішення екологічних питань підприємств у надзвичайних ситуаціях техногенного характеру, а також в умовах війни (в умовах бойових дій). В цілому підтримую ОПП і бажаю подальших успіхів колективу кафедри.
Директор підприємства Рівненське представництво «Chandwin Engineering Pte.» Ltd. (Сінгапур),
керівник Рівненського регіонального відділення Української технологічної академії (УТА), яка є членом ЮНЕСКО,
віце-президент УТА, академік, професор УТА, Курилюк М.С.
Е-mail: atol.rosa@gmail.com Skype: atoll.voda WhatsApp +3 80677033219
1 рік тому
·
#200
0
Голоси
Скасувати
Представлена для громадського обговорення освітньо-професійна програма «Охорона праці» достатньо повно висвітлює основні аспекти компетентностей та програмні результати навчання здобувачів вищої освіти за спеціальністю «Цивільна безпека». Наше підприємство розробляє проектну документацію для підприємств різного профілю, особливо будівельного профілю, і враховує специфіку їх виробництв, яка значно впливає на особливості організації безпечного проведення робіт.
Згідно договору №03/18.02/20-25 від 18.02.2020 ми тісно співпрацюємо з кафедрою охорони праці та безпеки життєдіяльності у напряму цивільного та промислового будівництва, зокрема очисних споруд населених пунктів і підприємств. В цьому аспекті вважаю позитивною стороною ОПП впровадження у навчальний процес дисципліни Безпека праці в будівельній галузі. Також я підтримую приділення достатньої уваги врахуванню ризик-орієнтованого підходу до безпеки та гігієни праці, який наразі лежить в основі Європейських нормативних документів. Це дозволить врахувати передові сучасні тенденції до таких вимог у проектній документації та у практичні роботі здобувачів. В цілому вважаю, що зміст освітньо-професійної програми спеціальності «Цивільна безпека» відповідає сучасним вимогам до освітнього процесу».

Головний інженер ТОВ «НТО «Екотехнології» Філяєв Д.В.
електронна адреса - saan21@pochta.gmail.com
1 рік тому
·
#201
0
Голоси
Скасувати
Наше підприємство співпрацює з кафедрою охорони праці та безпеки життєдіяльності в області розробки нових технологічних процесів з питань техногенно-екологічної безпеки. На підставі цих досліджень ми готуємо проектну документацію на будівництво промислових об‘єктів, водоочисних споруд, насосних станцій як в Україні, так і за кордоном. Студенти кафедри приймають участь у проведенні науково-технічних досліджень у цій галузі та підготовці розділу «Охорона праці» в проектній документації. Ознайомившись з освітньо-професійною програмою «Охорона праці» за спеціальністю «Цивільна безпека» вважаю, що вона достатньо повно охоплює більшість компетентностей та результатів навчання для спеціальності «Цивільна безпека». Оскільки наше підприємство розробляє проектну документацію з використанням сучасних наукових розробок і проводить пуско-налагоджувальні роботи такого обладнання для різних країн, то можливо варто приділити більше уваги вивченню найкращого світового досвіду з питань охорони праці, техногенно-екологічної безпеки (міжнародним нормативним документам з питань безпеки та гігієни праці, директивам Європейського союзу, конвенції МОП), що також сприятиме втіленню цього досвіду в подальшій роботі випускників на різних підприємствах нашого регіону.

Директор
ТОВ "Фірма "СААН-Екобуд"……….Мудрик О. С. (mydruk91@ukr.net)
1 рік тому
·
#203
0
Голоси
Скасувати
У своїй практичній діяльності мені прийшлося безпосередньо торкнутися багатьох сторін і
особливостей забезпечення безпеки праці. Враховуючи нетривалий період з моменту
закінчення навчального закладу хочу відмітити, що перелік і зміст дисциплін освітньої
програми цілком забезпечує якісну та кваліфіковану підготовку спеціалістів з охорони праці,
тому зауважень до змісту програми у мене не виникло. На мою думку, освітньо-професійну
програму цілком можна рекомендувати для впровадження у освітній процес.

Випускниця спеціальності «Цивільна безпека» 2021 р. Столярчук Вікторія Миколаївна,
інженер-лаборант санітарної лабораторії ТОВ "НВЦ "УКРЕКСПЕРТ" - vstoliarhyk@gmail.com
Ознайомившись зі змістом освітньо-професійної програми «Охорона праці» відмічаю суттєві
зміни щодо підвищення рівня підготовки фахівців з охорони праці у порівнянні з переліком
дисциплін мого випуску. Приємно, що автори програми постійно працюють над
удосконаленням та наповненням дисциплін новітніми матеріалами, враховують вимоги
щодо безпеки обладнання та устаткування у сучасних умовах інтеграції нашої держави до
Європейського Союзу. Враховуючи це, пропоную внести зміни до однієї із дисциплін
тематику Проведення ринкового нагляду.
Випускник спеціальності «Охорона праці» 2016 р. Криволіс Володимир Володимирович,
начальник служби пожежної безпеки в/ч А4559 - volodya.k92@gmail.com
Запропонована освітньо-професійна програма зі спеціальності «Цивільна безпека» має не просто навчальне, але й реальне практичне спрямування, що в подальшому буде сприяти в роботі молодим спеціалістам з охорони праці в різних сферах виробничої діяльності. Враховуючи те, що здобувачі вищої освіти за спеціальністю «Цивільна безпека» можуть працювати у різних галузях промисловості, бажано, що б вони були обізнані із технологічними процесами та устаткуванням, які застосовуються на підприємствах різного напрямку діяльності підприємств Західного регіону України. Позитивною стороною ОПП є те, що в ній розглядається безпека праці для підприємств Рівненської області, зокрема таких характерних галузей, як будівельна, транспортна, сільськогосподарська, лісова, деревообробна. У цьому аспекті особливо необхідно звернути увагу на специфіку роботи служб охорони праці таких підприємств, де у більшості можуть працювати випускники кафедри охорони праці та безпеки життєдіяльності. Доречним є заплановане в ОПП викладання такої дисципліни, як «Лідерство та управління командою», оскільки від наявності у інженера та керівника служби охорони праці підприємства вольових та командних якостей залежить рівень організації забезпечення безпеки праці на підприємстві. Вважаю, що Освітньо-професійна програма «Охорона праці» спеціальності 263 «Цивільна безпека» відповідає рівню освіти «магістр» і може бути використана у навчальному процесі.
Інженер з охорони праці СОП та НС «Волинь-цемент» філія ПРАТ «Дікергофф Цемент Україна», випускник НУВГП зі спеціальності «Цивільна безпека» Холод І. М.
Так як я ще навчаюся за спеціальністю № 263 «Цивільна безпека (ОПП «Охорона праці»)», то можу сказати, що здобуті знання та навички за 4 роки бакалаврату та 1 року магістратури стали мені корисними на роботі, оскільки представлена освітня програма другого (магістерського) рівня за аналогічною спеціальністю містить якісний навчальний план та збалансовані дисципліни, після освоєння яких можна стати кваліфікованим магістром з цивільної безпеки. Доцільним вважаю є введення для вивчення нових навчальних дисциплін: «Лідерство та управління командою», «Техногенно-екологічна безпека в умовах господарської діяльності».
На мою думку, всі освітні компоненти повністю відповідають сучасним вимогам щодо підготовки висококваліфікованих фахівців до практичної, управлінської та науково-дослідної діяльності у сфері охорони праці із врахуванням особливостей всіх галузей економіки України. Тому рекомендую вступникам навчатися за цією освітньою програмою.

Здобувач вищої освіти другого (магістерського) рівня спеціальності «Цивільна безпека (Охорона праці»)» Овсіюк Віта Олександрівна.
  • Сторінка :
  • 1
На цей допис поки що немає відповідей.
Будьте одними з перших, хто відповість на цей допис!

При використанні матеріалів - посилання на сайт  обов'язкове

Політика конфіденційності

Технічна підтримка сайту

Повідомити про корупцію

Image

Україна, 33028, м. Рівне, вул. Соборна 11, mail@nuwm.edu.ua

Контакти

Наші координати

Скринька довіри

Image

При використанні матеріалів - посилання на сайт  обов'язкове

Всі права захищені законодавством України

Технічна підтримка сайту

Україна, 33028, м. Рівне, вул. Соборна 11,

mail@nuwm.edu.ua

Контакти

Наші координати

2024 Національний університет водного господарства та природокористування