Понеділок, 25 березня 2024
  121 візитів
Голоси
Скасувати
Представлена до обговорення ОП Публічне управління та адміністрування актуалізовує потребу у підготовці висококваліфікованих фахівців відповідно до викликів часу. Домінантами ОП є орієнтація навчальних дисциплін актуальним напрямкам публічного управління, забезпечує формування у здобувачів загальних і спеціальних компетентностей, що сприяє належній підготовці фахівців, які будуть конкурентоспроможні на ринку праці.
Вище запропонована для обговорення ОП "Публічне управління та адміністрування" дозволяє реалізувати потребу у підготовці висококваліфікованих спеціалістів відповідно до вимог сьогодення. Особливістю вищенаведеної ОП є орієнтація сфери освіти на актуальні вектори публічного управління. Дана ОП дає змогу забезпечити формування необхідних загальних і спеціальних навичок у студентів, сприяє повноцінній підготовці конкурентоспроможних фахівців на ринку.
Обираючи освітню програму "Публічне управління та адміністрування", ви робите ставку на актуальність та практичну спрямованість. Програма готує висококваліфікованих фахівців, здатних ефективно вирішувати проблеми державного управління.
Важливим аспектом ОП є активне залучення до навчального процесу практиків з сфери публічного управління. Це може відбуватися як в онлайн, так і в офлайн форматах. ОП "Публічне управління та адміністрування" надає студентам можливість самостійно обирати місце проходження практики, як виробничої, так і переддипломної. Це може бути орган державної влади, орган місцевого самоврядування, громадська організація, підприємство тощо. Впевнена, що завдяки постійному вдосконаленню та оновленню, ОП "Публічне управління та адміністрування" й надалі буде випускати кваліфікованих фахівців, які здатні зробити значний внесок у розвиток нашої держави.
Вивчивши складові освітніх компонент, загальні та фахові компетентності в представленій на обговорення ОП Публічне управління та адміністрування, можна зробити висновок, що дана ОП забезпечить професійну підготовку фахівців для публічного управління. Адже випускники бакалаврату будуть здатні розробляти, аналізувати та реалізовувати публічну політику, ефективно та результативно виконувати управлінські функції та завдання в різних сферах публічного управління, сприяти інноваційним процесам у суспільстві з метою становлення соціальної справедливості, демократії, забезпечення прав і свобод людини, сталого розвитку.
Освітня програма акцентує увагу на надзвичайно актуальних на сьогоднішній день децентралізаційних процесах та розвитку територій, їх екологічній, фінансово-економічній, міжнародній, міжрегіональній політиці.
Важливою складовоюу підготовці таких спеціалістів є передбачена в освітній програмі кваліфікаційна робота, в якій бакалаври, використовуючі набуті знання зі сеціальності зможуть вирішувати актуальні питання в системі публічного управління моделюючи різні ситуації, враховуючи вплив різномінітних фаторів зовнішнього середовища.
Дана освітня програма дозволить здобути навички та знання в галузі публічного управління та адміністрування, що передбачає визначену зайнятість та можливість подальшої освіти та кар’єрного зростання. Дана програма познайомить та навчить застосовувати основні нормативно-правові акти та положення законодавства, також як налагодити комунікацію між громадянами та органами державної влади і місцевого самоврядування та безліч іншого що допоможе при роботі у державній службі.
Проект ОП " Публічне управління та адміністрування" першого (бакалаврського) рівня вищої освіти 2024 р. має чітко сформульовані цілі за спец. 281. Склад ОК вказує на відповідність цілей та ПРН, а також враховує тенденції розвитку спеціальності, діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування, галузеві особливості через окремі ОК. Склад вибіркових ОК дозволяє здобувачам ефективно формувати особисту освітню траєкторію навчання. В ОП прослідковується спеціалізація і відповідність предметній області фахівців з публічного управління та адміністрування. Позитивно оцінюється залучення здобувача в склад робочої групи, що також підкреслює студентоцентрований підхід. Зміст ОП в цілому має чітку структуру, освітні компоненти взаємопов’язані між собою. ОПП містить обов’язкові та вибіркові компоненти. Позитивно оцінюється запропонований склад вибіркових дисциплін,який дозволяє поглибити компетенції.
Пропозиції:
1) відповідно до структурно-логічної схеми навчального плану, ОК " Безпека життєдіяльності та цивільний захист" передбачена на 4 курсі, пропонується включити на 1 курс, зважаючи на актуальність дисципліни в умовах військового стану;
2) ОК "Особливості розвитку сільських територій" надати іншу назву, яка б краще підсилювала фокус ОП, напр. " Управління розвитком сільських територій";
3) у розділі " Викладання та навчання" твердження "Навчально-методичне забезпечення і консультування самостійної роботи здійснюється через модульний формат навчання та використання електронних підручників та методичних вказівок" в такій редакції є дискусійним, адже також здобувачі використовують навчальні посібники, монографії, статті і т.п. і переважно в електронному вигляді, але не винятково. Також в цьому розділі можна зауважити і про застосування неформальної та інформальної освіти;
4)окремі редакційні правки (стор.1 назва ОП, стор. 2 нова назва кафедри).
  • Сторінка :
На цей допис поки що немає відповідей.
Будьте одними з перших, хто відповість на цей допис!