Візит на Mining Recovery Conference м. Київ

11 квітня 2024 р. у Києві в КВЦ «Парковий» на одному майданчику з  Recovery Construction Forum Ukraine відбулась Mining Recovery Conference, яку відвідала старша викладачка кафедри розробки родовищ та видобування корисних копалин Кучерук Мирослава Олегівна.

Захід відбувся за підтримки Національної асоціації добувної промисловості України (НАДПУ).

Конференція була поділена на три секції. У першій секції «Надра і територіальні громади України» модератором виступав Володимир Бойко засновник NADRA.INFO.

Друга секція «Інвестиції в надра. Роль добувної галузі в повоєнній відбудові». Модератор секції - Ксенія Оринчак, засновниця «Національної асоціація добувної промисловості України».

Третя секція «Ринок будівельних корисних копалин: глобальні та локальні тренди і перспективи». Модератор секції - Назарій Волянський, начальник управління міжнародних відносин та комунікацій UKRAINEINVEST.

На даному заході обговорювались наступні теми:

• ключові тренди добувної галузі;
  • експортний потенціал будівельних корисних копалин;
  • законодавчі новели у надрокористуванні;
  • можливості і загрози інвестицій в надра;
  • взаємодію в трикутнику «надрокористувач – власник землі – громада»;
  • роль добувної галузі у відбудові.

На конференції було підкреслено, що без ефективного управління корисними копалинами будівельної групи неможливі ані стале виробництво будівельних матеріалів, ані повноцінна відбудова України та її громад! Також на конференції було особливо акцентовано увагу на Мінерально-сировинній базі України, яка відіграє ключову роль у розвитку добувної галузі та забезпеченні проблем національного господарства.

Під час конференції було досягнуто важливої домовленості щодо співпраці з ПП «КАІ» про передачу прав на використання примірників програмного продукту K-MINE для навчального процесу студентів спеціальності 184 «Гірництво». Програмне забезпечення для студентів буде використовуватися для поглибленого вивчення сучасних методів добування корисних копалин та оптимізації їх використання в промисловості.

Доцент каф. РРтаВКК
Заєць В.В.