25 вересня 2024 року на кафедрі транспортних технологій і технічного сервісу пройшов круглий стіл «Діалог з роботодавцями».
Метою заходу було обговорення актуальних питань щодо підготовки фахівців у галузі транспорту та логістики, а також вивчення потреб роботодавців у кваліфікованих кадрах.
Зустріч розпочалася зі вступного слова директора Навчально-наукового інституту Миколи Михайловича Марчука, який наголосив на важливості співпраці між університетом та роботодавцями для підвищення якості освіти.
Учасниками круглого столу були представники провідних підприємств і служб регіону:
- Ігор Головко, начальник служби безпеки дорожнього руху Головного управління ДСНС України у Рівненській області, полковник служби цивільного захисту;
- Олександр Савков, головний митний брокер ТОВ «СУГп»ІМТРЕКС»;
- Роман Заєць, головний диспетчер ТОВ «СУГп»ІМТРЕКС»;
- Сергій Глаб, заступник начальника залізничної станції м. Рівне.
- Сергій Глаб, заступник начальника залізничної станції м. Рівне, зазначив, що залізниця потребує кадрів, зокрема операторів, інженерів з транспорту та чергових станцій. Він також акцентував увагу на важливості дисциплін «Загальний курс транспорту», «Мультимодальні перевезення» та «Організація перевезень залізничним транспортом».
- Роман Заєць, головний диспетчер ТОВ «СУГп»ІМТРЕКС», розповів про діяльність компанії у сфері логістики, митного оформлення та міжнародних перевезень. Він зазначив, що актуальними для студентів є дисципліни «Організація міжнародних перевезень», «Транспортна логістика» та «Транспортно-експедиційна діяльність».
- Олександр Савков, головний митний брокер ТОВ «СУГп»ІМТРЕКС», поділився досвідом взаємодії митних органів із суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності. Він підкреслив необхідність посиленої уваги до документального супроводу митних операцій та вивчення митного кодексу.
- Ігор Головко, начальник служби безпеки дорожнього руху Головного управління ДСНС України у Рівненській області, розповів про технічний контроль транспортних засобів та безпеку дорожнього руху. Він також зазначив про потребу в інженерах з безпеки дорожнього руху та диспетчерах.
Учасники круглого столу поділилися низкою пропозицій щодо вдосконалення навчальних програм, серед яких:
- Додавання до дисциплін матеріалів з контейнерних перевезень.
- Посилення уваги до документообігу на митниці, вивчення митного кодексу та правил міжнародних перевезень.
- Розширення освітніх компонентів з урахуванням економічних, соціальних та екологічних умов розвитку транспортних технологій у регіоні.
Протягом заходу студенти мали можливість поставити запитання керівникам провідних підприємств та отримати відповіді на актуальні для них теми. Це дозволило майбутнім фахівцям глибше зрозуміти реальні вимоги ринку праці та підвищити свою обізнаність щодо професійних перспектив.
Захід став важливим кроком у побудові ефективного діалогу між університетом і роботодавцями, спрямованого на підвищення якості підготовки фахівців у сфері транспорту та логістики.