Пішов з життя Лазарчук Микола Олексійович

На 75 році пішов з життя доктор технічних наук, професор, колишній директор Інституту водного господарства та колишній завідувач кафедри сільськогосподарських гідротехнічних меліорацій, доктор технічних наук, академік Академії будівництва України, відмінник освіти України Лазарчук Микола Олексійович.

Микола Олексійович народився в 1949 році на Рівненщині.

В 1971 році закінчив Український інститут інженерів водного господарства за спеціальністю “Гідромеліорація”.

Працював в Українському державному університеті водного господарства та природокористування на посадах наукового співробітника, асистента, старшого викладача, доцента кафедри сільськогосподарських гідротехнічних меліорацій.

У 1977 році захистив кандидатську дисертацію на тему ”Меліорація содових солонців північного лісостепу України”.

В 1992 році захистив докторську дисертацію “Оптимізація розрахунку осушувальних систем та управління ними”. Після отримання вченого звання професора, з 1995 по 2000 рік очолював кафедру сільськогосподарських гідротехнічних меліорацій, а в подальшому працював директором Інституту водного господарства УДУВГП.

В 1994 році був обраний дійсним членом Академії будівництва України.

Автор трьох навчальних посібників та чотирьох монографій.

Науковий керівник семи кандидатських та однієї докторської дисертаційних робіт.

Координатор спільного Європейського проекту “DNEPR” Європейської комісії управління освітою і культурою TEMPUS.

Був нагороджений знаком “Відмінник освіти України”, Почесними грамотами Міністерства освіти України та Держводгоспу України.

З глибокою скорботою колектив ННІ водного господарства та природооблаштування, кафедра водної інженерії та водних технологій.